Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Huczenie z filtra powietrza 2.0 TDI BRD B7


MR KAZ

Rekomendowane odpowiedzi

On 6/27/2019 at 3:57 PM, Bambr97 said:

Miałem tak samo. U mnie po prostu wypięła się kostka od egr-u i zawór był cały czas w jednej pozycji. Takie hucznie miałem też jak auto gasilem. Pod kompem zero błędów i mechanicy też obstawiali turbo. Dla mnie było to dziwne bo auto jeździło i zbieralo się normalnie. 

U mnie egr jest usuniety... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGR nic do tego nie ma. Wystarczy że będzie trochę otwarty i auto treści moc. A kolega pisze że nie traciło. Tu chodzi o coś innego. Ciężko zdiagnozować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma i trzeba się do tego przyzwyczaić. Ja z takim odgłosem zrobiłem ponad 200kkm i nic się nie dzieje. Szkoda czasu na szukanie przyczyny, bo to tylko odgłos turbiny jak schodzi z obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem co to jest. Jest to praca turbiny przy szybkiej zmianie polozenia kierownic. 

Sam u siebie wywolalem taki efekt wykrecajac ogranicznik sztangi- turbo lepiej wstaje ale huczy po puszczeniu gazu. Wkrecilem spowrotem jeden obrot i znowu przestalo. Wykrecilem jeden obrot i znowu zaczelo. 

Zagialem wezyk od gruchy tak aby podcisnienie pracowalo z duzym lagiem i tez przestalo huczec. 

Koniec koncow musze sie przyzwyczaic do tego huczenia bo teraz mam tak pieknie ze cisnienie zadane osiaga przy 1575obr i zapierxxx od dolu. Dodam ze po tej regulacji zauwazylem ze dpf sie wypala nie co 300km a co 450km- lepiej dopalone spaliny w cyklu miejskim.

Duzo czytalem i ludzie jezdza tak od poczatku z tym huczeniem wiec to nie jest destrukcyjne dla turbo

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie tak że to "huczenie" słychać tylko na wejściom biegu a po wciśnięciu sprzęgła odrazu znika? Ja przynajmniej tak mam. No i motor bierze tak od 2200. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, dszymek napisał:

A macie tak że to "huczenie" słychać tylko na wejściom biegu a po wciśnięciu sprzęgła odrazu znika? Ja przynajmniej tak mam. No i motor bierze tak od 2200. 

Jak trudno się nie domyślić, w Twoim przypadku kończy się sprzęgło a nie jest to odgłos turba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, H4mm3R napisał:

Jak trudno się nie domyślić, w Twoim przypadku kończy się sprzęgło a nie jest to odgłos turba.

A kto powiedział że turbo. I nie sądzę że to sprzęgło skoro na postoju na jałowym biegu po wciśnięciu gazu i puszczeniu ten sam odgłos się pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, dszymek napisał:

A kto powiedział że turbo. I nie sądzę że to sprzęgło skoro na postoju na jałowym biegu po wciśnięciu gazu i puszczeniu ten sam odgłos się pojawia.

Nie może to być ten sam odgłos, bo nie to samo go wywołuje. Tu jest opisywany problem dudnienia z filtra i zostało wyjaśnione czym jest to spowodowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, H4mm3R napisał:

Nie może to być ten sam odgłos, bo nie to samo go wywołuje. Tu jest opisywany problem dudnienia z filtra i zostało wyjaśnione czym jest to spowodowane.

Sprzęgło miałem sprawdzane i jest ok. O tym huczeniu już od dawno pisałem. I to samo u mnie występuje co @MR KAZ w pierwszym poście pokazał w filmie. Zresztą pisalem z nim PW o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nic nie słyszę, zresztą dźwięk który słychać na filmie MR KAZ, to co jest jego powodem zostało już tutaj opisane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, H4mm3R napisał:

Ja tu nic nie słyszę, zresztą dźwięk który słychać na filmie MR KAZ, to co jest jego powodem zostało już tutaj opisane. 

To że Ty nie słyszysz to Twoja sprawa. Może dlatego słabiej słychać bo auto zimne. Ale ok, nie ważne. Z tego co wiem to kolega Kaz nie rozwiązał problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dszymek napisał:

To że Ty nie słyszysz to Twoja sprawa. Może dlatego słabiej słychać bo auto zimne. Ale ok, nie ważne. Z tego co wiem to kolega Kaz nie rozwiązał problemu.

Bo widocznie jeszcze tu nie zaglądał, przyczyna buczenia jest opisana i ja to potwierdzam. Czego nie rozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu napisałem że czegoś nie rozumie? Nie musisz się tak spinać. Wiem co u mnie w aucie jest i niemusisz mi czegoś wmawiać. Próbuje się dowiedzieć tu jakiś rzeczy, ale jeżeli moderator tak podchodzi do tematu - to gratulacje.

Edytowane przez dszymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2019 o 12:25, MR KAZ napisał:

Witam

Pacjent: A4 B7 2008 rok, 2.0 TDI BRD 170 DPF

Od kilku tygodni mam problem z moim B7. Dziwny odglos wydaje sie z komory silnika a dokladniej z filtra powietrza przy puszczaniu gazu, nie dodawaniu. Nie wazne czy jest silnik cieply czy zimny, chociaz wydaje mi sie ze po dluzszej trasie lub jezdzie po miescie jest on duzo mocniejszy.  

Oczytalem sie juz troche o tym, pytalem na innym forum i bylo kilka podpowiedzi z ktotym skorzystalem i dalej nic. Odpinalem kostke od egr i przepustnicy, wymienialem N75 - dalej nic. 

Auto ma moc na kazdym biegu wiec ciezko mi uwierzyc ze to turbo... 

Zalaczam filmik z YT. 

https://www.youtube.com/watch?v=SHr5wXSKdds

ps. dodam ze pod vcds i innym sprzecie, bledów brak. 

 

Czy rozwiązałeś problem na dobre ? te huczenie ustało ? mam to samo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim BRD nic nie buczy jedynie słychać piekny dzwięk turbiny jak zwalnia po puszczeniu gazu tak jak na wyzej wstwaionym filmiku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dev napisał:

czyli nowy własciciel bedzie miał od razu problem

a ty też masz taki problem ? bo ja nie wiem gdzie to zaczac robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...