Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Jak wymienić olej w skrzyni manualnej 6-cio biegowej HCF ?


Waldek1

Rekomendowane odpowiedzi

no to ustalmy może (jak ktoś wie) jaki ma być olej... bo do ASO chyba nie pojadę :polew:

koniecznie 75W90? http://www.allegro.pl/search.php?string=75w90&order=b bo w motulu to półsyntetyk ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się Panowie podłączę do tematu i przy okazji zapytam. Czasem zdarzy się tak, że jak już się furka nagrzeje, to drążek ma problemy z powrotem do właściwej pozycji na luzie, np dam go całkiem w lewą stronę i tam zostanie. Biegi też ciężej chodzą wtedy. Nie dzieje się to zawsze, ale czasem mu coś odbije. czy to może byc wina oleju, czy jaki zestawik naprawczy siada?? Przebieg mam 108000, więc nie powinno się dziać nic z olejem chyba nie???

Wiem, że kiedyś było coś takiego wertowane, ale nie mogę znaleźć. jak coś to poproszę o linka.

Z góry dzięki.

To wina układu cięgien między drążkiem a skrzynią - ja miałem to samo i przy okazji wymiany sprzęgła i dwumasa zostało wszystko wymienione i chodzi pięknie.

http://sklep.gajos.com.pl/sklep/

sklep Internetowy podaj nr katalogowy oleju tj. G052911A1 i wyswietli się cena

A czemu akurat G 052 911 A1 ? Nie do wszystkich skrzyń jest ten olej.

Do mojej skrzyni HCF wg ETKI (po VIN'ie) ma być G 052 911 A2, który nie wiem czemu u Gajosa kosztuje aż 110 zł za 1L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że koledzy "idą w koszty" ale po co :naughty:??

Oleju w manualnej skrzyni biegów - zgodnie z instrukcją serwisową VAG się NIE WYMIENIA.

Olej w ETCE oraz w sklepie występuje jako materiał eksploatacyjny ale zgodnie z referencją udzielaną przez producenta wymiana oleju następuje w przypadku uszkodzenia skrzyni biegów (a tym samym jej rozebrania), lub innych wypadków w których jest podejrzenie uszkodzenia nie wynikającego z eksploatacji samochodu w tym np. zatopienia, zapalenia samochodu itp itd.

Olej w manualnej skrzyni biegów nie jest tak obciążony jak olej silnikowy lub hydrauliczny (np. w skrzyni automatycznej), dlatego też producenci poprawiając jakość podzespołów wydłużyli żywotność oleju tak aby nie ulegał wymianie eksploatacyjnej.

Świadomość tego że "trzeba" wymieniać olej w skrzyni manualnej wywodzi się z zamieszchłych czasów motoryzacyjnych i nie ma nic wspólnego z tym co prezentuje Grupa VAG w swoich wyrobach.

Oczywiście każdy z użytkowników bierze osobistą odpowiedzialność za to czy takiej wymiany dokona lub nie i powyższy tekst nie jest próbą skłonienia nikogo do żadnych dzialań ale powinien dać do zastanowienia czy warto wywalać kasę wcale nie małą na to co według wszelkich prawidel serwisowych oraz vagowskiego doświadczenia motoryzacyjnego nie jest potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej w skrzyni mniej jest narażony na zużycie, ma też wydłużony okres eksploatacji, jest jedno ale czy np. po 5 latach codziennej eksploatacji olej nadal posiada takie same właściwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy np. po 5 latach codziennej eksploatacji olej nadal posiada takie same właściwości

Gdyby było inaczej byłyby zalecenia serwisowe np. wymiana po 5 - 10 latach lub po 200-300 tys. km.

Skoro zaleceń takich nie ma to oznacza ze wymieniając olej robimy to głównie dla własnego dobrego samopoczucia.

Myślę ze powyższa dyskusja nabrała by kolorytu gdybyśmy rozmawiali o samochodach 15-20 letnich z przebiegiem 500-700tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zaleceń takich nie ma to oznacza ze wymieniając olej robimy to głównie dla własnego dobrego samopoczucia.

Ciekawe czy też byś miał takie dobre samopoczucie jak byś zobaczył jak wygląda ten olej po przebiegu 150 -200 tyś. km. Miałem możliwość zobaczyć ten cud po wypuszczeniu z dwóch skrzyń biegów i powiem ci, że nie ma na co patrzeć. Teoria nie zawsze idzie z praktyką w parze. Podobnie jak ty myślał mój szwagier ale jak rozleciała się skrzynia to wówczas stwierdził, że VW jest przereklamowany i drogi w utrzymaniu. Zresztą może nie trafny przykład ale wystarczy zwrócić uwagę na problemy z napędem pompy olejowej i zespołem wałków wyrównoważających w B7 gdzie producent nie widzi żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy też byś miał takie dobre samopoczucie jak byś zobaczył jak wygląda ten olej po przebiegu 150 -200 tyś. km.

Polecam zajrzeć do niektórych silników TDi z przebiegiem ok. 100-150 tys. zalewanych np. Castrolem lub Mobil 1 Specjal V wtedy również możemy pogadać o wyglądzie oleju i wpływie na zużycie silnika (tylko warto się zastanowić co jest wazniejsze olej silnikowy czy przekładniowy)

Teoria nie zawsze idzie z praktyką w parze.

A kto mówi ze ja teoretyzuje - raczej mówię z punktu widzenia praktycznego, a o moim doświadczeniu nie musze rozpisywać się forum

Podobnie jak ty myślał mój szwagier ale jak rozleciała się skrzynia to wówczas stwierdził, że VW jest przereklamowany i drogi w utrzymaniu.

A czy u Twojego szwagra winny rozwalonej skrzyni biegów był olej ? Najprawdopodbniej NIE bo dla przykładu w silnikach poprzecznych 2.0TDi skrzynie padają na potęgę jeszcze w okresie gwarancyjnym lub tuż po okresie gwarancyjnym i w takim wypadku olej nie jest tu sprawcą a wada konstrukcyjna lub materiałowa. Inna kwestia to historia samochodu lub też sposób i umiejętność użytkowania.

Moje poprzednie wypowidzi odnosiły się do konkretnego silnika i konkretnej skrzyni. Dlatego stanowczo będę sie upierał ze w przypadku wzdłużnych 1.9TDi VP i PD wymiana oleju w skrzyni biegów nie jest wymagana (TEORETYCZNIE i PRAKTYCZNIE). Natomist zalecenia serwisowe po częsci są bzdurne i absurdalne a w niektórych wypadkach jednak można sie do nich zastosować

Faktem, jest również ze skrzynie te nie są doskonałe (np. haczący się 1 bieg) ale wymiana oleju tego problemu nie rozwiąże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już się zdecydowałem na wymianę oleju, tylko czy mogę i potrafię to sam zrobić !! :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już się zdecydowałem na wymianę oleju, tylko czy mogę i potrafię to sam zrobić !! :wallbash:

a ja odwrotnie... dzięki mm.max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już się zdecydowałem na wymianę oleju, tylko czy mogę i potrafię to sam zrobić !! :wallbash:

W skrzyni są dwa otwory "korki"

Jeden spustowy, drugi z boku (chyba z lewej strony skrzyni).

Po spuszczeniu oleju zakrecamy dolny korek, bocznym korkiem olej zalewa się strzykawą przypominająco rozmiarami ręczną towotnicę, aż do momentu aż olej nie będzie przelewał się przez ten korek. ( tak mniejwięcej wygladała wymiana oleju w moim aucie przeprowadzana w serwisie).

oleju poszło ok 3l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Ci któzy chcą wymienić olej...... nie macie wiekszych problemów w swoich samochodach :mysli:

po co ruszać cos co chodzi idealnie....... i do tego pakowac sie w koszty dziwne..... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Ci któzy chcą wymienić olej...... nie macie wiekszych problemów w swoich samochodach :mysli:

po co ruszać cos co chodzi idealnie....... i do tego pakowac sie w koszty dziwne..... :mysli:

mimo że nie wymieniam to muszę się nie zgodzić... to że coś chodzi idealnie nie oznacza że nie padnie za godzinę...

mają idealne autka i chcą mieć dalej... gdyby to było forum Alfy to takiego tematu pewnie by nie było :> bo na takie pierdółki nie byłoby czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem za wymianą, mimo że w ASO twierdzą że sie nie wymienia, nawet mój dziadek w koparce do kartofli oliwę wymieniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się Panowie podłączę do tematu i przy okazji zapytam. Czasem zdarzy się tak, że jak już się furka nagrzeje, to drążek ma problemy z powrotem do właściwej pozycji na luzie, np dam go całkiem w lewą stronę i tam zostanie. Biegi też ciężej chodzą wtedy. Nie dzieje się to zawsze, ale czasem mu coś odbije. czy to może byc wina oleju, czy jaki zestawik naprawczy siada?? Przebieg mam 108000, więc nie powinno się dziać nic z olejem chyba nie???

Wiem, że kiedyś było coś takiego wertowane, ale nie mogę znaleźć. jak coś to poproszę o linka.

Z góry dzięki.

To wina układu cięgien między drążkiem a skrzynią - ja miałem to samo i przy okazji wymiany sprzęgła i dwumasa zostało wszystko wymienione i chodzi pięknie.

te cięgna się wymienia czy tylko smaruje? bo mam tak samo. a nie ma to nic wspólnego z dociskiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to nie wiem czy wymieniać oleja w skrzyni czy nie :embarrassed: U mnie przebieg widnieje 77 tys mil czyli ok 120 tys. i czy jest sens wymieniać olej w skrzyni jak skrzynia pracuje gitara dla przypomnienia 6 biegowa AVF i jest suchutka i nigdzie nie cieknie ani wcześniej nie było nic robione przy niej :przebiegly:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem naprawiać swoją 6-bieg. skrzynkę GBA z całą pewnością mogę powiedzieć że ja bym wymienił bo pooglądałem ją od środka dość dokładnie. Lepiej olej za stówkę niż skrzynię za kilka....e stówek :> a łożyska nie lubią starego oleju oj nie lubią :decayed: i wcale nie musi być 200tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...