Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co to za wyciek


Marcin56576

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow posiadam audi a4 b8 1.8 tfsi 160km zauwazylem wyciek oleju w tylnej lewej czesci silnika prosze o jakies wskazowki pozdrawiam

20190503_123744.jpg

20190503_123738.jpg

20190503_123748.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej wyciek spod pompy podcisnienia.. w tych silnikach zdarza sie to bardzo czesto, nie tylko z tej uszczelki, ale z bardzo wielu miejsc.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo wymiana uszczelki nic nie dała, dalej kapie olej na katalizator. Przymierzam się do wymiany całej pompy podciśnienia. Da radę to samemu ogarnąć? Czy to jakaś większa filozofia? Dodam, że mam zdolności manualne i odpowiednie narzędzia. Bardziej chodzi o fakt czy trzeba coś robić poza samym przełożeniem pompy? Ewentualnie na co uważać. 

 

PS. Ten wyciek ma jakiś wpływ na pracę układu hamowania czy czegokolwiek innego? Żadnych skutków ubocznych poza zapachem palonego oleju od czasu do czasu nie zauważyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wplywu... sprawdz oring czy jest szczelny na wejsciu do pompy podcisnienia, bardzo czesto oring ten jest nieszczelny i tam rowniez zaczyna siaczyc olej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to co pisze kolega kixi4 do wymiany oring na wejściu do pompy, miałem ten sam problem wymiana uszczelki nic nie dała, po wymianie oringu po problemie, suchutko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki oring tam idzie? Jest jakiś numer tego czy wystarczy kupić zestaw oringów i cos dobrać? Nie miałem jeszcze czasu na to zajrzeć, a jak już mam tam zaglądać to od razu wymienię ten oring dla spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam wymiaru teraz, ale najlepiej go wyjac i kupic troszke grubszy bo ten fabryczy jest dosc luzny i stad pojawiaja sie tam wycieki.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wygląda na to że mam ten sam problem. Mechanik powiedział żebym kupił zestaw uszczelniający ale w etce znalazłem to  obraz.png.4cb0cbfc41329b77b3cc6b0d355a9164.png

czyli tylko ten oring nr 2 się wymienia? O jakiej uszczelce mówicie? @Piotr1-72@kixi4 Popychacz też wymieniać ?

Edit:
znalazłem w etce tą uszczelkę. Zamówiłem nawet w razie czego nawet ten popychacz. Pozdrawiam

obraz.png

Edytowane przez MichalS95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...