Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Interfejs ELM327


kamil1029

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kamil1029 napisał:

Do typowego diagnozowania bardziej polecam typowy kabelek pod vcds jakiś na linii kkl. Takie ustrojstwo też mam i na smartfonie pokazuje podstawowe parametry jak prędkość czy temp silnika. Co do błędów to nie wykryło mi problemu z pompą SAI gdzie vcds pokazuje 2 błędy z tym związane a to nie pokazało wcale. Z ogólnych błędów to jeszcze vcds pokazywał np nie grzanie fotela kierowcy oraz problem z anteną radia a to urządzenie nie pokazuje zupełnie żądnego błędu. Żeby nie było mam właśnie to od tego allegrowicza co podałeś link. Jeśli chodzi o diagnozę to polecam kabelek firmy viaken bo taki właśnie posiadam do vcdsa. Działa on idealnie. Robiłem nim kilka adaptacji i nie zawiódł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pawlak905 napisał:

Do typowego diagnozowania bardziej polecam typowy kabelek pod vcds jakiś na linii kkl. Takie ustrojstwo też mam i na smartfonie pokazuje podstawowe parametry jak prędkość czy temp silnika. Co do błędów to nie wykryło mi problemu z pompą SAI gdzie vcds pokazuje 2 błędy z tym związane a to nie pokazało wcale. Z ogólnych błędów to jeszcze vcds pokazywał np nie grzanie fotela kierowcy oraz problem z anteną radia a to urządzenie nie pokazuje zupełnie żądnego błędu. Żeby nie było mam właśnie to od tego allegrowicza co podałeś link. Jeśli chodzi o diagnozę to polecam kabelek firmy viaken bo taki właśnie posiadam do vcdsa. Działa on idealnie. Robiłem nim kilka adaptacji i nie 

A ten program VCDS przypadkiem nie działa tylko z oryginalnymi interfejsami? No i ta cena zaporowa jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamil1029 napisał:

A ten program VCDS przypadkiem nie działa tylko z oryginalnymi interfejsami? No i ta cena zaporowa jest.

Ja mam dokładnie ten kabelek https://viaken.pl/pl/vag-usb-kkl-line-2-linie-k-we-wtyku-obd2.html

i działa mi idealnie. Jakoś pod koniec zeszłego roku płaciłem 79 zł a dziś widze za 54zł jest:)

 

Godzinę temu, kamil-vag napisał:


No ja mam akurat ten trochę droższy bo wówczas na zamawiałem to z przesyłką wyszło chyba coś ok 90 zł ale z tego co wiem od viakena wszystkie dają radę więc i ten pewnie też sobie poradzi:)

Edytowane przez pawlak905
add
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kolega ma nie ten rocznik żeby KKL działał. musi być hex can

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie odpowiadanie na tel, gdzie nie widać ni modelu, ni rocznika ?

To szukaj jakiegoś klona na atmega, z bootloaderem, w granicach 250-300 zł

Ja mogę polecić od siebie kabelek z e-service: http://www.e-service.info.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kamil-vag napisał:

To jest właśnie odpowiadanie na tel, gdzie nie widać ni modelu, ni rocznika ?

 

Też mnie to denerwuje, ja niestety prawie zawsze przeglądam forum na tel. Dzisiaj wyjątkowo siedzę przed komputerem.

co do kabla mam e-service i atmege oba dają radę, z tym że eservice mam jakiś starszy już i na win10 nie daje rady (błąd sterowników)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamil-vag napisał:

To jest właśnie odpowiadanie na tel, gdzie nie widać ni modelu, ni rocznika ?

 

Zgadzam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze bo już byłem gotowy zamawiać, ale musiałem podjechać do miasta i nie zamówiłem ???.

To może ktoś mi poleci jakiś kabel który będzie działał w moim aucie i z programem VCDS bo chciałbym się trochę pobawić w adaptację. Chyba, że lepiej wydać te parę złotych i kupić oryginalny interfejs od adako? Bo z tego co jeszcze wyczytałem to używając podróbki jakieś to program będzie działał jedynie w wersji demo z mocno ograniczonymi funkcjami? Aha, a do audi to tylko program VCDS jest dostępny czy są jakieś innego którymi można robić adaptację? Czekam na wyjaśnienie.pozdro.?

Edytowane przez kamil1029
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem Ci linka, zapoznałeś się z ofertą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kamil-vag napisał:

Dałem Ci linka, zapoznałeś się z ofertą? 

Tak, a VCDS będzie w pełnej wersji czy demo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2019 o 15:45, kamil-vag napisał:

To jest właśnie odpowiadanie na tel, gdzie nie widać ni modelu, ni rocznika ?

To szukaj jakiegoś klona na atmega, z bootloaderem, w granicach 250-300 zł

Ja mogę polecić od siebie kabelek z e-service: http://www.e-service.info.pl

Hej podepnę się pod wypowiedz 

 

W dniu 3.05.2019 o 15:45, kamil-vag napisał:

To jest właśnie odpowiadanie na tel, gdzie nie widać ni modelu, ni rocznika ?

To szukaj jakiegoś klona na atmega, z bootloaderem, w granicach 250-300 zł

Ja mogę polecić od siebie kabelek z e-service: http://www.e-service.info.pl

czy ten kable jest sprzedawany wraz z oprogramowaniem czy to osobno trzeba zakupić bądź pobrać ze strony ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszesz to wyślą Ci na email co potrzeba.

Ale lepiej chyba kupić coś z aktualnych ofert z atmegą i bootloaderem jak pisałem:

Zestawienie na OLX

Najnowsze to 19.6.1 lub 19.6.2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kamil-vag napisał:

Napiszesz to wyślą Ci na email co potrzeba.

Ale lepiej chyba kupić coś z aktualnych ofert z atmegą i bootloaderem jak pisałem:

Zestawienie na OLX

Najnowsze to 19.6.1 lub 19.6.2

 

to co być mi polecił ale tak konkretnie żebym nie szukał bo nie ukrywam szukam na forach i sporo już czytałem ale jest tego tyle że nie chciał bym kupić czegoś nie potrzebnego a muszę coś zakupić dzisiaj bo wywala mi check engine i nie wiem co się dzieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pierwszy lepszy link z ofertą, jest tego dużo, przejrzyj... np coś takiego: https://www.olx.pl/oferta/vcds-hex-v2-w-polskiej-wersji-19-6-1-atmega162-16v8b-ft232rq-v2-CID5-IDDeo8I.html#580a8a0a65

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kamil-vag napisał:

No pierwszy lepszy link z ofertą, jest tego dużo, przejrzyj... np coś takiego: https://www.olx.pl/oferta/vcds-hex-v2-w-polskiej-wersji-19-6-1-atmega162-16v8b-ft232rq-v2-CID5-IDDeo8I.html#580a8a0a65

 

image;s=644x461
WWW.OLX.PL

Witam. Chciałem zaoferować Państwu najlepszy interface serwisowy do samochodów z grupy VAG. Dzięki temu sprzetowi wykonamy wszystkie kodowania w naszym samochodzie oraz aktywujemy ukryte...

Te wydaje mi się w porządku i chyba się na niego zdecyduję jak sądzisz jest gitt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup obdeleven pro, będziesz miał z głowy oraz legalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...