Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Plukanka przed zmiana oleju?


mgrudzin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakupilem a4 b7 1.8t. Auto ma prawdziwy przebieg 141k. Analiza spalin jak z fabryki. Czytalem ze w tym silniku lubi zbierac sie nagar. Pytanie brzmi czy jest sens uzyc plukanki przed zmiana oleju? Jesli tak to jakiej uzyc oraz jaki olej zalac. Nadmienie ze jesli w ciagu miesiaca wszystko bedzie ok to auto bedzie "zagazowane". Dodatkowo czy moze mi ktos powiedziec kiedy zmienic 1 pasek rozrzadu oraz co ile zmieniac potem? Fajmie jesli ktos tez doradzi jakiej firmy kupic. Z tego co wiem, choc pewnosci nie mam oryginalmy to Ina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liqui Molly lub Millers, te dwie płukanki są dobre. Co do rozrządu to na pasku wypada co 150-180k km zmieniać lub co 4 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz przez korek wlewu oleju czy masz nagar na ściankach pokrywy zaworów. Jeśli tak to żadna płukanka tego nie ruszy. Jak rozrząd nie był nigdy zmieniany to już dawno powinien być wymieniony.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, przem8 said:

Zobacz przez korek wlewu oleju czy masz nagar na ściankach pokrywy zaworów. Jeśli tak to żadna płukanka tego nie ruszy. Jak rozrząd nie był nigdy zmieniany to już dawno powinien być wymieniony.

Nie wiem czy byl, takze zdaje sobie sprawe ze trzeba to zrobic. Odnosnie plukanki to ja nigdy z tym stycznosci nie mialem. Zobacze czy widac nagar, ale jesli tak to po co wlasciwie sa te plukanki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogą na powierzchowny syf i stosuje się głównie przy przechodzeniu na inny olej. Na pewno nie zaszkodzi, bo robiłem kilka razy w różnych autach o przeróżnych przebiegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...