Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 TDI AWX, piszczenie po nagrzaniu - FILM


darooo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od kilku dni mam problem z wspomaganie, zaczyna piszczeć po porządnym rozgrzaniu, czuć lekkie pogorszenie wspomagania, działa powiedzmy na 75%
1.9 TDI AWX, 340 tys. km, jak mam auto od 95 tys. to miałem tylko raz problem powiedzmy z 50 tys. temu, piszczało podobnie ale wystarczyła wymiana części płynu i było ok.
Ostatnio płyn wymieniałam około 3000 km temu bo żona miała kolizje z dzikiem i uszkodziło chłodniczke płynu wspomagania, wymieniłem tyle ile "wyciekło" z pompy, przewodów i zbiornika.
Płyn zalałem oryginalny, nie pamiętam symbolu ale był zielony :) jeśli to ważne mogę iść do garażu i sprawdzić symbol.

Film z przed chwili, poziom płynu idealny - 90% zakresu min/max, czysty, niepienni się przy maksymalnym skręceniu. Co to może być, czyżby koniec pompy?
Jeśli tak to co najlepiej? Regeneracja, zamiennik bo raczej używka to średni pomysł?

https://youtu.be/ePMrxjF9IKk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś sprzęgiełko alternatora i resztę osprzętu paska klinowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo nawet nie podejrzewam, że problem może być od czegoś innego niż wspomaganie. Ori rozrząd założony jakieś 15-20 tys. km temu więc nie powinien być zużyty. Z alternatorem nigdy nic nie robiłem ale w poprzednim audi b5 robiłem sprzęgło alternatora to objawy są inne i łatwo je namierzyć. Tutaj zdecydowanie jest to coś z układem wspomagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2019 o 21:28, darooo napisał:

Nie bo nawet nie podejrzewam, że problem może być od czegoś innego niż wspomaganie. Ori rozrząd założony jakieś 15-20 tys. km temu więc nie powinien być zużyty. Z alternatorem nigdy nic nie robiłem ale w poprzednim audi b5 robiłem sprzęgło alternatora to objawy są inne i łatwo je namierzyć. Tutaj zdecydowanie jest to coś z układem wspomagania.

polej wodą na pasek osprzętu i zobacz czy dźwięk zniknie ,może być winny napinacz osprzętu ,u mnie właśnie  po ok 20tyś po zmianie rozleciał się amortyzator drgań na nim,dodam że miałem firmy INA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...