Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z wyskakującym Check Engine


Ratownik Rafcio 96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Jestem nowy na forum postaram się opisać mój problem zwięźle i dość zrozumiale. Posiadam Audi A4B6 1.8t 150KM z 2001 roku. Od Pewnego czasu borykam się z Check Engine. Byłem u Mechanika podpiął pod komputer i problem był, że zbyt słaby sygnał położenia wału. Powiedział coś takiego że może być to spowodowane rozciągającym się rozrządem. Z racji że kupiłem auto to musiałem wymienić rozrząd, filtry takie podstawy. Rozrząd został wymieniony z przodu (pasek) oraz z tyłu (łańcuch) pompa wody została również wymieniona bo nie nadawała się do dalszej pracy. Zapłaciłem 4 tyś i myślałem że mój problem ze wszystkim zginął. Przejechałem z jakieś 200km i problem pojawił się ponownie Check Engine. Z samochodem nic się nie dzieje. Pojechałem do Mechanika podpiął pod komputer i wykazało takie błędy:

17700 Charakterystyka termostatu sterowanego cewką elektromagnetyczną: przerwa w obwodzie- nieciągły

16726 Obwód czujnik pozycji wału rozrządu, sygnał zbyt niski- nieciągły

17947 Przełącznik pedału sprzęgła: nieprawidłowy sygnał- stały

16804 Sprawność katalizatora za mała (Bank 1) – nieciągły

Usunął błędy i mówił aby się przejechać pogazować, tak też zrobiłem wróciłem do warsztatu wszystko dobrze. Pojeździłem z 2 dni znowu ten sam błąd. Znowu do mechanika ten powiedział żeby zostawić auto bo może sonda się zapętla czy coś? Nie znam się na tym więc może będę pisał niezrozumiałym językiem wybaczcie. Ustawiłżeby tego nie było czy coś nie wiem co dokładnie zrobił ,pojeździłem kolejne 2 dni to samo, pojechałęm znowu powiedział że prawdopodobnie problem z przepustowością bo wcześniej były jakieś błędy dotyczące mieszanki, że zbyt uboga czy jakoś tak. Ustawił przepustowośc, podjechałem z 10km i znowu to samo. Wcześniej błąd wywalało podczas poruszania się a ostatnim razem wywaliło podczas postoju na światłach. Nie znam się na Vagu ani na logach więc najlepiej piszcie jak do debila :D

Pozdrawiam Rafał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zrób u kogoś logi, to będzie jakiś pogląd a jak nie to pozostaje ściągnąć kata i zajrzeć jak się ma. Jeśli masz lpg to ten błąd występuje czasem przez źle wystrojoną instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG nie mam ale chcę założyć lecz najpierw muszę pozbyć się tego błędu aby było wszystko sprawne i wtedy gaz założyć. Czy można sprawdzić jakoś katalizator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ratownik Rafcio 96 napisał:

Czy można sprawdzić jakoś katalizator?

Przeczytaj post wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...