Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klapy nawiewu


ptaaku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem mianowicie tylko ciepły nawiew. Próbowałem na dwóch sprawnych panelach klimatronika i cały czas grzeje. Moje pytanie jest takie, który z silniczków jest odpowiedzialny za sterowanie klapą ciepło/zimno i czy da się ręcznie przestawić by dmuchało tylko zimno? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ptaaku napisał:

Witam, mam problem mianowicie tylko ciepły nawiew. Próbowałem na dwóch sprawnych panelach klimatronika i cały czas grzeje. Moje pytanie jest takie, który z silniczków jest odpowiedzialny za sterowanie klapą ciepło/zimno i czy da się ręcznie przestawić by dmuchało tylko zimno? Pozdrawiam

 

Tu masz wszystko pięknie opisane. Za ciepło/ zimno odpowiada albo V158 albo V159. Możesz te silniczki ewentualnie podmieniać bo są praktycznie identyczne tylko ramiona zamieniasz.

 

 

A chyba nie ogarnąłem bo problem dotyczy Audi b7 czy b5? bo w dziale b5 temat?

Edytowane przez pawlak905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że post jest odnośnie b6, w przypadku b5 wygląda tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pawlak905 napisał:

 

Tu masz wszystko pięknie opisane. Za ciepło/ zimno odpowiada albo V158 albo V159. Możesz te silniczki ewentualnie podmieniać bo są praktycznie identyczne tylko ramiona zamieniasz.

 

 

A chyba nie ogarnąłem bo problem dotyczy Audi b7 czy b5? bo w dziale b5 temat?

Dotyczy b5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ptaaku napisał:

Widzę, że post jest odnośnie b6, w przypadku b5 wygląda tak samo?

Jak jest klimatronik to na bank będą też silniczki a czy wyglądają identycznie to akurat nie wiem. Tu Link masz temat odnośnie b5 i też ładny schemat co i jak.

Tu masz topik odnośnie b5 i silniczka od klapy centralnej i widzę że silniczek ten albo jest identyczny do tego z b6 albo bardzo podobny. Ogólnie najlepiej jak byś podłączył vcds i wtedy konkretnie byś wiedział co jest nie tak bo i równie dobrze może być padnięty czujnik temperatury wewnętrznej lub nagrzewnica i to one mogą powodować problem.

Edytowane przez pawlak905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 3 błędy, od czujnika i od silnika klapy

00786

01271

01272

Wiesz może gdzie ten czujnik się znajduje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ptaaku napisał:

Są 3 błędy, od czujnika i od silnika klapy

00786

01271

01272

Wiesz może gdzie ten czujnik się znajduje? 

Błąd 00786 to czujnik temperatury. Prawdopodobnie znajduje się on w lampce w podsufitówce lub gdzieś blisko. Tu chyba czeka cię wymiana na nowy lub używany. 

Pozostałe to 01271 będzie silniczek z białym ramieniem jak zdemontujesz schowek pasażera. Niestety 3 błąd nie wiem dokładnie którego solniczka dotyczy a jestem teraz na telefonie i jakoś ciężko mi tu coś sensownego wygooglowac. Przejrzyj dokladnie ten wątek tam ci się dużo rozjaśni. Tak ogólnie to najpierw proponuję zrobić kilka razy adaptacje silniczkow może się rozruszaja. Jak to zrobić masz opisane w 2 poście w linku. Jeśli to nie pomoże to musisz silniczkow rozebrać i wyczyścić, wtedy może odżyją a jeśli nie to czeka cię wymiana. Szukaj takich z b5 bo z nowszych są jednak inne te silniczkow, mają wyższe napięcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...