Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regeneracja sterownika ABS


diegork

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Jeśli się źle podpielem to z góry przepraszam i proszę o przekierowania na odpowiedni dział ale myślę że jest ok. 

Problem :

-swiecaca się kontrolka absu w parze z czerwonym wykrzyknikiem na desce. 

Diagnoza :

-walniety sterownik ABSu, tak przynajmniej pokazało na odczycie błędów u mechanika a było to dwukrotne podejście z odczytem. 

Rozwiązanie :

- zakup odpowiedniego sterownika po nr.ser.

-wysyłka do fachowców którzy się tym zajmują 

- naprawa na własną rękę i tu pytanie mam. Jeśli ktoś kiedys spotkał się z podobnym problemem u siebie to prosiłbym o pomoc i diagnozowanie tego co wg. mnie jest do przelutowania. Oczywiście kilka filmów instrukarzowych jest i można wyłapac na sieci ale wolałbym się podeprzec opinia/wiedzą miłośników a4 b5 którzy działali coś w tym temacie na własną rękę i wyszlo z  powodzeniem. 

PS. Błędów już nie odczytam ponieważ sterownik leży przedemna a oto jak wygląda jego Czerwoną strona mocy. 

 

Dziękuję za przeczytanie i pozdrawiam. 

15569821528031483370529.jpg

1556982204015806368133.jpg

1556982261760512134642.jpg

Edytowane przez diegork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz dużej praktyki w lutowaniu, porządnej stacji lutowniczej i pewnej ręki to rada ode mnie: nie ruszaj bo już nikt tego nie naprawi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z forum je naprawia? Też mam jeden do ogarnięcia. Ja np. nie mogę w ogóle połączyć się vagiem ze sterownikiem. ABS nie działa i jest wykrzyknik na fisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Randor napisał:

Ktoś z forum je naprawia? Też mam jeden do ogarnięcia. Ja np. nie mogę w ogóle połączyć się vagiem ze sterownikiem. ABS nie działa i jest wykrzyknik na fisie.

Niewiem czy z forum ktoś naprawia ale jak wpiszesz w sieci naprawa ABS to głównie wyskoczy taki adres

http://eltronic24.pl.  

Oni się tym zajmują, podobno opinie są pochlebne, zastanawiam się czy im właśnie tego nie zlecić ale póki co jeszcze czekam na jakiś konkretny odzew bo z tego co mi się wydaje są do przelutowania 2 piny które się szczególnie wyróżniają. 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik ABS  wyszukany na necie , dobrany po tych samych sn  pod nr.pompy 111AM  - działa .

Nie wymaga to specjalnego kodowania tudzież adaptacji.

 

Temat do zamkniecia.

Dziekuje TYm co odpowiedzieli  na moje zapytanie .

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...