Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swap czy remont?


Rapz0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie odnośnie tego co w temacie co lepiej zrobić? ogólnie remont silnika cały dół + góra nie ma ciśnienia na cylindrach, tzn jest takie 1-9 bar, 2-7,5 ,3 i 4 też po 9 barów, ogólnie silnik zaczął mocno dymić, wciągać płyn chłodzący. Mechanik stwierdził, że dół jest do zrobienia po sprawdzeniu ciśnienia poprzez podanie oleju bezpośrednio w cylinder. jakie mam alternatywy? Pytanie też czy to się opłaca bo remont całego to około 10 tysięcy...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Jeśli masz zamiar zostać z autem jeszcze dłuższy czas, a także dysponujesz środkami (chociaż 10k wydaje mi się naprawdę ostatecznością, to możliwe, że region ma znaczenie jeśli chodzi o koszt pracy), to warto pomyśleć o remoncie. 

Kupno używanego silnika/samego słupka, szczególnie jeśli jest już poza autem, to spora loteria i nie ma żadnej pewności, że po miesiącu nie znajdziesz się w tej samej sytuacji. Na początek porozglądaj się w okolicy czy ktoś nie sprzedaje silnika, który jest jeszcze w aucie. Wtedy można nieco bardziej precyzyjnie określić jego stan i stopień ryzyka kupna takiego motoru.

Byłem w takiej samej sytuacji i ostatecznie zdecydowałem się na remont, po tym jak nie znalazłem nic godnego uwagi z używanych. Wleciały nowe pierścienie, panewki na korbach, świece, cewki, uszczelnienia i jakieś tam drobne rzeczy jeszcze i wyszło z robotą (1200zł) łącznie coś koło 6k chyba. Głowica była pęknięta i nie chciało mi się tracić czasu na szukanie używki w dobrym stanie, która i tak poleciałaby jeszcze do obróbki w zależności od potrzeb, więc zdecydowałem się na nowy zamiennik za 1500zł. Kilka tysięcy po zrobieniu tego wszystkiego i jest, odpukać, wszystko dobrze. Ostatnio nawet wpadły lekkie mody i na seryjnym k03, wtryskach z bexa i mapie wypluł 203KM i 313Nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę nad założeniem głowicy z BAM do BFB podejdzie do tego silnika? osoba z którą rozmawiałem, mówiła, że głowice z BAM podejdzie bez problemu i jest bardziej wytrzymała... czy to prawda? no zdecydowałem się ogólnie na remont silnika jednak głowicę chce kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa głowica za 1500? ?

Głowa z BAM jest z poprzeczniaka ale podejdzie i nie będzie problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500 ? ja najtaniej znalazłem za 1800 i to po regeneracji z Wojtass Głowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...