Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak zdiagnozować czujnik otwarcia maski?


dziku007

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i koledzy,

Zapaliła mi się kontrolka z żółtą konewką z napisem "MIN", faktycznie oleju na bagnecie było w okolicach minimum, dolałem, ale kontrolka nie chce zgasnąć. Podobno zamknięcie maski powinno ją kasować, więc skoro nie kasuje, to znaczy że szwankuje czujnik przy zamku od maski? Pytanie czy da się jakoś chałupniczo zweryfikować czy ten czujnik działa? Moje auto to 1.9 TDI 116 KM AJM (po lifcie).

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpinasz zieloną wtyczkę licznika (oczywiście na wyłączonym zapłonie) i sprawdzasz miernikiem czy pin 25 jest zwarty do masy przy otwartej masce albo wypinasz kostkę przy zamku maski i sprawdzasz miernikiem czy styk ma przejście 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję trochę kotleta. Nie mam oświetlenia wnętrza, czuli nie świecą lampki podsufitki, oświetlenie nóg i czerwone lampki drzwi. Nie miga mi przy zamykaniu/otwieraniu. Naczytałem sie co może być nie tak. Krancówki drzwi chyba ok, fis pokazuje które otwarte itd, ale maska i klapa nie pokazuje. Zwarłem wtyczkę klapy pokazało, że otwarte ale jak zwarlem wtyczkę maski to już nie było reakcji. 

Prąd dochodzi ale podejrzewam, że coś sie dzieje za  mikrostykiem. Teraz więc pytanie, jak lecą przewody, żeby sprawdzić gdzie jest uwalony? 

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.  

Edytowane przez karol24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2019 o 09:53, karol24 napisał:

ale jak zwarlem wtyczkę maski to już nie było reakcji. 

I nie będzie. FIS w b5 nie ma funkcji pokazywania otwartej maski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a pytanie następujące, w przypadku braku światła podsufitki, oświetlenia nóg i czerwonych lampek drzwi  sprawdzić mikrostyki zamka? Czy coś innego jeszcze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazi, w A4 B5 96r z fabrycznym alarmem po zamknięciu autka miga czerwona lampka we włączniku świateł przeciwmgłowych. Tak ma być i oznacza uzbrojony alarm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2019 o 17:09, Hezen napisał:

Fazi, w A4 B5 96r z fabrycznym alarmem po zamknięciu autka miga czerwona lampka we włączniku świateł przeciwmgłowych. Tak ma być i oznacza uzbrojony alarm?

Według schematu w włączniku tylnych swiateł przeciwmgielnych jest lampka sytemu alarmowego opisana jak K95. Zasilanie ma po bezpieczniku S14 a sterowana jest modułem modułem czujników ultradźwiękowych.

A czy ma migac po uzbrojeniu to nie mam pojęcia 

Edytowane przez Fazii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazi, dokładnie jak piszesz, lampka alarmu jest w włączniku tylnych świateł przeciwmgłowych.

U mnie lampka miga czyli jest uzbrojony alarm. Zasymulowałem zamknięcie maski, po zwolnieniu blokady tej krańcówki, alarm został załączony.

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...