Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakość dzwięku bluetooth audio


Kopter

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Podczas, gdy podłączam telefon do samochodu poprzez bluetooth audio i włączam muzykę np z YouTube przez pierwszą sekundę dźwięk jest bardzo wysokiej jakości a następnie zostaje jakoś zmodulowany i całość zaczyna grać znacznie słabiej.
Jednostka to MMI 3G+ z B&O, telefon Samsung Galaxy S8.
Przy poprzednim telefonie (Galaxy S5) tego nie było i dźwięk przez bluetooth audio brzmiał cały czas tak jak przez tą pierwszą sekundę w nowym telefonie (starego telefonu dalej używa moja partnerka i podłączając go różnica w jakości dźwięku jest spora).

Ktoś ma coś podobnego ? Czy to kwestia telefonu ? A może jego ustawień (szukałem po opcjach ale nic odnośnie dźwięku przez bluetooth nie znalazłem).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w ustawienia dźwięku na telefonie w aplikacji muzyka samsung,masz tam  korektor dźwięku-jego ustawienia mają duży wpływ na jakość muzyki.

Spróbować możesz jeszcze aplikacji tj. Spotify, tam w opcjach również ustawia się jakość dźwięku w zależności od ilości użytych danych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam telefon na innym systemie wiec dokladnie sie nie wypowiem ,ale wiekszosc aplikacji ma domyslnie ustawione obcinanie jakosci dzwieku przy polaczeniach z sieci ,przy WiFi tego nie ma ,wiec szukalbym w ustawieniach danej aplikacji ,ewentualnie telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś szukał odpowiedzi.
Poczytałem trochę na zagranicznych forach - temat znany. Ogólnie to wina telefonu, Samsung dał d**y z kodekami bluetooth audio . Żadne ustawienia dźwięku nie pomagają, próbowałem nawet w opcjach programisty telefonu zmieniać kodeki dźwięku itp ale cały czas brzmi jak najsłabszej jakości MP3 z obciętymi częstotliwościami.

Niestety edynym sposobem na wyeliminowanie tego jest.. wymiana telefonu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kopter napisał:

Jak by ktoś szukał odpowiedzi.
Poczytałem trochę na zagranicznych forach - temat znany. Ogólnie to wina telefonu, Samsung dał d**y z kodekami bluetooth audio . Żadne ustawienia dźwięku nie pomagają, próbowałem nawet w opcjach programisty telefonu zmieniać kodeki dźwięku itp ale cały czas brzmi jak najsłabszej jakości MP3 z obciętymi częstotliwościami.

Niestety edynym sposobem na wyeliminowanie tego jest.. wymiana telefonu :P

Kolego nie dam wiary,znajomy ma a4b8 polift 2013 bez b&o i odpalałem u niego muzę właśnie z s8 -wszystko grało pięknie i czysto. To chyba w jakichś osobnych przypadkach zachodzi albo gryzie się z b&o ta S8.  Dodam że ja mam J7 2017 i odpowiednie kawałki  (x-wav) grają przez Bluetooth z jakością audio.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...