Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nawigacja nie widzi satelit


r3vu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem że temat już był wałkowany ale żadne z opisanych metod mi nie pomogły. Moja navi nie widzi satelitów, przerobiłem temat z zakupem zewnętrznej anteny , wpiłem ją do modułu zaraz przy antenie z radia (pokazane na foto) i położyłem na zewnątrz na dachu. Pojeździłem z godzinę żeby dać czas na "oswojenie" się nową anteną ale nic to nie dało. Dalej ilość satelit to 0.

Dodam że auto zakupiłem niedawno i już tak było ja nic nie grzebałem w sofcie itp. 

Wersja mmi 3G basic. 

20190508_200517.jpg

20190502_110025_HDR.jpg

20190508_200620.jpg

20190508_200657.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do czego sie wpiales z zewnetrzna antena to radio ...

Antena navigacji jest na dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcinOslo napisał:

To do czego sie wpiales z zewnetrzna antena to radio ...

Antena navigacji jest na dachu.

Wiem o tym ale kabel z anteny na dachu gdzie idzie ? Wydaje mi się że właśnie do tej wtyczki, poprawcie mnie jak się mylę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel z anteny na dachu idzie bezposrednio do jednostki MMI.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MarcinOslo napisał:

Kabel z anteny na dachu idzie bezposrednio do jednostki MMI.

 

Czyli jak dostanę się do podsufitki to będzie tam złączka do której będę mógł się wpiąć? Czy kabel leci w jednym kawałku do mmi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie zlaczka przy antenie albo przy slupku ,zalezy od rocznika.

Jesli masz inna antene na probe ,to ja bym zaczal od wpiecia jej do MMI.

Sprawdzane wogole byly bledy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarcinOslo napisał:

Bedzie zlaczka przy antenie albo przy slupku ,zalezy od rocznika.

Jesli masz inna antene na probe ,to ja bym zaczal od wpiecia jej do MMI.

Sprawdzane wogole byly bledy ?

Tak błędy były sprawdzane, nic nie ma. Co do wpięcia do mmi w którym to dokładnie miejscu? Wystarczy wysunąć czytnik dvd z pulpitu żeby tak się dostać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmianiałem juz kilka takich anten na dachu

w Poliftach widze ze to normalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysun moduł mmi. Skrajna wtyczka po prawej stronie to właśnie antena GPS. Możesz kupić uniwersalna na wtyczkę fakra za 19zl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tekero napisał:

Wysun moduł mmi. Skrajna wtyczka po prawej stronie to właśnie antena GPS. Możesz kupić uniwersalna na wtyczkę fakra za 19zl. 

Rozumiem że miejsca które znaczyłem to zatrzaski, wystarczy tam wsunąć i moduł wyjdzie ? 

20190509_204326.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, MarcinOslo napisał:

Jutro właśnie takie mają mi przyjść, więc będę zabierał się za robotę. Idzie coś zepsuć podczas takiej operacji wyjmowania MMI ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat załatwiony. Wyjęcie MMI poszło gładko wpiłem antenę za 30zł kupioną na allegro i z miejsca satelity się pojawiły.

Dzięki za rzeczowe wytłumaczenie i za to że nie wyzwaliście mnie od debili i nie kazali szukać sobie w google bądź szukać tematu na forum bo "już było".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, maniekms2009 napisał:

jak wpioles sie do mmi to gdzie umiejscowiles dokupiona antene

Antenka jest w rogu przedniej szyby od strony pasażera, leży sobie na maskownicy głośnika wysoko tonowego. A kablem przeszłem w szczenilnie od słupka między klapką od bezpieczników w nogi pasażera aż do mmi. Kabelek można tam fajnie pochować w plastiki bez rozbierania tapicerki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super , ogromne dzieki za info, a mam jeszcze jedno pytanko, mozesz wyslac foto antenki bo wybor jest ogromny , dzieki jeszcze raz i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maniekms2009 napisał:

Super , ogromne dzieki za info, a mam jeszcze jedno pytanko, mozesz wyslac foto antenki bo wybor jest ogromny , dzieki jeszcze raz i pozdro

Zdjęcie antwnki masz w tym poście na samej górze. A dokłednie to tutaj ją kupiłem i śmiga aż miło. https://allegro.pl/oferta/antena-gps-fakra-audi-rns-e-rns-d-bns-5-0-a4-a6-4874503250

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  Posiadam A4 b8 2014 polift. Po 2 latach użytkowania autka pojawił się problem z GPS.Pytanie o antenę ori  - na aukcjach do a4 b8 antena rekin ma dwie wtyczki do czego służą?  Czy podpięcie tej za 35 zł z wtyczką fakra będzie ok bo ma tylko wtyczkę jedną.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, arnail77 napisał:

Witam  Posiadam A4 b8 2014 polift. Po 2 latach użytkowania autka pojawił się problem z GPS.Pytanie o antenę ori  - na aukcjach do a4 b8 antena rekin ma dwie wtyczki do czego służą?  Czy podpięcie tej za 35 zł z wtyczką fakra będzie ok bo ma tylko wtyczkę jedną.pozdrawiam

Sam dokładnie nie wiem do czego są dwa kebelki w rekinie. U mnie jak rozebrałem podsufitke od bagażnika miałem tylko jeden kabel wychodzący z rekina. Nie chciało mi się rozbierać dalej podsufiki szukając wtyczki z rekina za dużo roboty. Podepnij tą antenke za 35 zł do modułu mmi z przodu i wszystko będzie działać jak należy. Antenke możesz sobie dać tak jak to opisałem wyżej w rogu przedniej szyby. Nie ma z tym dużo roboty i nie trzeba rozbierać tapicerki. Potrzebujesz tylko kupić wyjmaki do radia żeby wysunąć moduł mmi koszt to pare zł.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...