Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nawigacja nie widzi satelit


r3vu

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co sie dowiedziałem jedna wtyczka z rekina to GSM a druga GPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteny "aftermarket" są na tyle wydajne, że nie trzeba ich nigdzie wyprowadzać na widok. Można wrzucić do środka i wsunąć MMI z powrotem. Mam tak od kilku lat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Temat pewnie już był poruszany, jednak każdy przypadek inny. Nawigacja pokazuje ostatni znany punkt gdzieś na terenie Rumunii. Brak ustawienia aktualnej pozycji. Problem według Waszych informacji leży w padniętej antenie GPS na dachu auta. Czy ktoś może mi podać po numerach jakiego typu mam MMI oraz wersje nawigacji??? Chciałem zapytać czy jest możliwość podpiecia anteny z allegro wykorzystując kabel podłączony do ori anteny. Dziekuje za podjęcie tematu. Poniżej są zdjęcia informacji o antenie i nr aktualizacji. Pozdrawiam

20190721_194550.jpg

Screenshot_20190724-193631_Samsung Internet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź, a jak z tym kablem można go wykorzystać do podłączenia nie oryginalnej anteny???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsze drążenie anteny gps. Kolega wrclaguna, wskazuje że można wykorzystać zamontowany już kabel do podłączenia zamiennej anteny Gps. Czy może ktoś dysponuje wiedzą jak ją podłączyć? Chodzi mi o to czy ten kabel ma ori wtyczkę i można jakąś przejściówką podłączyc stary kabel do nowej zamiennej anteny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneta która pokazałeś jest zakończony wtyczką fakra. 

Możesz podłączyć ja bezpośrednio do MMI i wrzucić ja tam do środka. Jest wystarczająco wydajna nie trzeba jej nigdzie na wierzch wyprowadzać. 

Edytowane przez Tekero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2019 o 12:47, mariano123 napisał:

Dalsze drążenie anteny gps. Kolega wrclaguna, wskazuje że można wykorzystać zamontowany już kabel do podłączenia zamiennej anteny Gps. Czy może ktoś dysponuje wiedzą jak ją podłączyć? Chodzi mi o to czy ten kabel ma ori wtyczkę i można jakąś przejściówką podłączyc stary kabel do nowej zamiennej anteny. 

Witam,

Udalo Ci sie rozwiazac proglem z GPS ? Pytam poniewaz mam to samo.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Temat załatwiony, kupiłem antene na allegro tą ze zdjecia. Po wysunieciu mmi odłączyłem kabel z niebieską wtyczka i wpiąłem ta antene. Antena jest na tyle mała że bez problemu wrzuciłem za mmi. Tam jest metalowa przegroda wiec magnes anteny utrzyma ją bez problemu. Po montażu przejechałem kilka km i sygnał gps jest poprawny i navi działa.

20190804_175643.jpg

Screenshot_20190724-193631_Samsung Internet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy temat, ori anteny tracą szczelność, śniedzieją wtedy złącza i przez to problem z sygnałem GPS. Zamiast kupować nie oryginalne anteny GPS, szukać miejsca i chować gdzieś je potem, lepiej wymienić ori antenę na dachu, problem znika i jest wszystko fabrycznie, a koszt ani duży ani pracy wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może koszt nie wielki, ale rozbiórka daszku konkretna, ponadto ori antena też może nie wytrzymać długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariano123 jaka rozbiórka, zdejmuje się osłonę tylko (jest na spinkach) i jest dostęp do anteny, odkręcasz śrubkę, wymieniasz antenę. Używana antena max 100 PLN i zostaje wszystko fabrycznie.

aaa.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto zaparkowało w Afryce:doh: I za cholerę nie chce się stamtąd wydostać.

Antene dzisiaj wymieniłem w nawiązaniu do wątku- satelit widzi 9 (było 0).

Ale wciąż czarny kontynent :/

Jakieś pomysły?:a4fan:

 

20200215_173250.jpg

20200215_173459.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

podpowie ktoś coś w temacie?:P

VCDS jeden błąd pokazał ( przed wymiana anteny) - już usunięty.

Znaleziono 1 błąd:
00862 - Antena systemu nawigacji satelitarnej (GPS) (R50)/(R52) 
            011 - Przerwa w obwodzie
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 01101011
                    Priorytet błędu: 5
                    Częstość błędu: 2
                    Wew.licznik błędów: 62
                    Przebieg: 272446 km
                    Wskaźnik czasu: 0
                    Data: 2018.08.13
                    Czas: 13:30:49

             Ramka zamrożona:
                    Napięcie: 11.90 V

 

W Green Menu autko widzi satelity ale żadnej nie ma associated.

Lokalizacje pokazuje jakąś na czarnym lądzie...

20200331_173930.jpg

20200331_173913.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłeś autem? Po przejechaniu kilkuset metrów nawigacja powinna ustalić pozycję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, tak jeżdżę  nim na codzień. Bez zmian niestety. Zastanawiam się  nad zakupem ori  anteny - albo pożyczeniem na podmiane. :dziura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień antene na kolejną, nie musi być oryginalna.

Gdzie zamontowałeś antene uniwersalną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduje, że działa ! Uważajcie na skośnookie anteny ja w swojej musiałem plastik wtyczki trochę zmodyfikować by weszła "do końca". Click

Edytowane przez MrFanta
Anaalfabetyzm:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego teamtu, możę wy mi Panowie pomożecie... potrzebuję jakiś tutorial ewentualnie taką instrukcję ELSA czy coś takiego do wymiany anteny dachowej GPS tzw. rekina w Audi A5 2013 Sportback, polift. Mam kupioną ori antene z ASO ale pytanie czy dysponuje ktoś takim manualem ewentualnie pokazał by na zdjęciach z neta co pokolei  demontować aby nic nie zniszczyć. Wiem, że w A5 jest ten problem że trzeba dwa tylne słupki zdemontować i lekko obniżyć/odchylić podsufitke, którą najlepiej żeby ktoś drugi asekurował od środka przy demontażu bo jeśli się złamie to kaplica..

Ktoś coś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...