Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKE] Trzęsie budą po wymianie poduszek


victimsouls

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wymieniłem poduszki w B7 bke lewa oryginalna, prawa z meyle ( Ori nie dojechała a nie czekałem do kolejnego dnia, bo miałem dziś pilny wyjazd do Łodzi 

Pod łodzią zauważyłem że na postoju cała buda się telepie. Pierwsze co pomyślałem że wtyczki na wytryskach. Podoginalem ale jest to samo. Wystarczy dodać ciut gazu i jest spokój. Pracuje idealnie. Co to może być? Mieliście podobną sytuację?

Dodam że wtryski są ok bo wczoraj mechanik sprawdzał i sytuacja występuje jedynie na postoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiałbym na ta poduszkę Meyle, że ona jest winowajcą. Ma inną twardość niż oryginał i nie radzi sobie z wygaszaniem drgań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób log podczas tych drgań najlepiej - grupy 013+018+023 - będzie widać jak wtedy ma się regulacja biegu jałowego...

Ta poduszka tez może się przyczyniać do wzmożonych drgań... Sam wymieniałeś te poduchy ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, kamil-vag napisał:

Zrób log podczas tych drgań najlepiej - grupy 013+018+023 - będzie widać jak wtedy ma się regulacja biegu jałowego...

Ta poduszka tez może się przyczyniać do wzmożonych drgań... Sam wymieniałeś te poduchy ? ? ?

Nie. Robił to mechanik. Ale sprawdził też wtryski przed podróżą i wtrysk drugi miał wartość -1.08 a czwarty 1.08. mechanik stwierdził że to nie tragedia i że w przyszłości podkładki trzeba wymienić pod PD. 

Dodam jeszcze że gdy zaczęły się drgania to podociskal mi inny mechanik (tutaj w Łodzi) konektory i stwierdził że pierwsze gniazdo jest bardzo "zużyte" i że być może wiązkę elektryczna trzeba wymienić.

 

Na zimnym nic się nie dzieje a na ciepłym jak tylko zatrzymam się na światłach buja autem. Delikatne dodanie gazu niweluje defekt.

Sam nie wiem co o tym myśleć i generalnie boje się że jutro w czasie powrotu na Mazury może Mi stanąć auto ?

Ktoś z was miał już taką sytuację?

Edytowane przez victimsouls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko bez logów powiedzieć czy winne są wtryski (oringi), czy poduszka, czy może oba przypadki występują jednocześnie potęgując zjawisko bujania... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamil-vag napisał:

Ciężko bez logów powiedzieć czy winne są wtryski (oringi), czy poduszka, czy może oba przypadki występują jednocześnie potęgując zjawisko bujania... 

Dodam że obroty stoją idealnie równo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do domu i zauważyłem że na postoju buja co kilka chwil silnikiem. Czy to wina poduszki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, victimsouls napisał:

Wróciłem do domu i zauważyłem że na postoju buja co kilka chwil silnikiem. Czy to wina poduszki?

Wtryskiwacz :( niech ktoś lepiej zorientowany jeszcze potwierdzi ta diagnozę, koniecznie potrzebne logi, ale patrząc na objawy raczej się potwierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, majkel_majki napisał:

Wtryskiwacz :( niech ktoś lepiej zorientowany jeszcze potwierdzi ta diagnozę, koniecznie potrzebne logi, ale patrząc na objawy raczej się potwierdzi.

Mechanik powiedział że prawdopodobnie trzeba ustawić zapłon bo wartość jest za duża

20190514_094834.jpg

20190514_094627.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci zjedzie bliżej 0 to może być jeszcze gorzej... Poza tym tyle czasu jeździłeś na takim a zaczęło telepac niedawno... Co do oceny pracy wtryskow nie wystarczy screen z korekt... Tu trzeba porobić logi zimny/ciepły chociaż po te 5min...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, victimsouls napisał:

Wróciłem do domu i zauważyłem że na postoju buja co kilka chwil silnikiem. Czy to wina poduszki?

Lekkie , nieregularnie bujnięcia silnikiem w PD-kach są rzeczą normalną , wynikają z konstrukcji układu wtryskowego który w mniejszym lub większym stopniu przepuszcza spaliny z cylindrów do szyny paliwowej w głowicy .:naughty:

Na pewno nie jest to wina poduszki.

Puki nie jest to telepanie motorówką a lekkie , ledwo zauważalne bujnięcia co jakiś czas to nie ma sensu nic z tym robić, bo efekty mogą być żadne , lub nawet sytuacja się może pogorszyć pomimo usilnych starań i wydanej kasy :P

Jak to w życiu bywa od reguły zdarzają się wyjątki , ale jest to rzadkie i zazwyczaj nie trwają  długo :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piotrsob1 napisał:

Lekkie , nieregularnie bujnięcia silnikiem w PD-kach są rzeczą normalną , wynikają z konstrukcji układu wtryskowego który w mniejszym lub większym stopniu przepuszcza spaliny z cylindrów do szyny paliwowej w głowicy .:naughty:

Na pewno nie jest to wina poduszki.

Puki nie jest to telepanie motorówką a lekkie , ledwo zauważalne bujnięcia co jakiś czas to nie ma sensu nic z tym robić, bo efekty mogą być żadne , lub nawet sytuacja się może pogorszyć pomimo usilnych starań i wydanej kasy :P

Jak to w życiu bywa od reguły zdarzają się wyjątki , ale jest to rzadkie i zazwyczaj nie trwają  długo :whistling:

A co sądzisz o kącie synchronizacji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotrsob1 napisał:

Na pewno nie jest to wina poduszki.

No ja nie wiem czy Meyle nie potęguje wibracji... 

28 minut temu, victimsouls napisał:

A co sądzisz o kącie synchronizacji??

Cofnij na 0.0 książkowe... Ale mówię, to może jeszcze bardziej wpłynąć na wibracje... Chociaż czasami różnie silnik reaguje na zmiane kąta, zawsze możesz spróbować... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kamil-vag napisał:

No ja nie wiem czy Meyle nie potęguje wibracji... 

Cofnij na 0.0 książkowe... Ale mówię, to może jeszcze bardziej wpłynąć na wibracje... Chociaż czasami różnie silnik reaguje na zmiane kąta, zawsze możesz spróbować... 

To raczej takie bujanie. Szarpnięcia . Nie zawsze są ale wyraźnie czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc może ktoś wcześniej już dał kąt na plus, żeby złagodzić pracę silnika... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...