Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mokre lusterka


Marciol

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ,pytanie może i błache ale troche mi to przeszkadza, otóż po deszczu zawsze muszę mieć w aucie papier i wycierać lusterka żeby cokolwiek widzieć gdyż podgrzewania nie mam.

Pytanie jak sobie z tym radzicie? jakiś patent jest? :D Czy poprostu też wycieracie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka mam posmarowane niewidzialną wycieraczką i do tego sa podgrzewane - > nie miałem jeszcze potrzeby wycierania przed jazdą, a auto mam 10 lat.

 

Zawsze możesz  też kupić wkłady podgrzewane. Instalacja jest w lusterkach, wystarczy zminić wkłady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kkam napisał:

Lusterka mam posmarowane niewidzialną wycieraczką i do tego sa podgrzewane - > nie miałem jeszcze potrzeby wycierania przed jazdą, a auto mam 10 lat.

 

Zawsze możesz  też kupić wkłady podgrzewane. Instalacja jest w lusterkach, wystarczy zminić wkłady.

Grzanie wszystko załatwia :) lecz niestety..

Jeszcze musiałbym gałkę regulacji wymienić na tą z opcją grzania jak mniemam i pociągnąć kabelek do tego ?

Z wycieraczką w sumie dobry pomysł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marciol napisał:

Grzanie wszystko załatwia :) lecz niestety..

Jeszcze musiałbym gałkę regulacji wymienić na tą z opcją grzania jak mniemam i pociągnąć kabelek do tego ?

Z wycieraczką w sumie dobry pomysł :)

nic nie musisz zmieniać ani kabli ciągnąc. 

kupujesz wkłady grzane podłączasz i włącza się podgrzewanie razem z podgrzewaniem tylnej szyby:)

także prosty i przydatny mod:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Misieqq7 napisał:

nic nie musisz zmieniać ani kabli ciągnąc. 

kupujesz wkłady grzane podłączasz i włącza się podgrzewanie razem z podgrzewaniem tylnej szyby:)

także prosty i przydatny mod:)

Dokładnie, wszystko jest gotowe. Wystarcza wkłady, 50zł i 20 min roboty i można się cieszyć grzanymi lustrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że pierwsze słyszysz o tym, że lusterka boczna włącza się wraz z tylną szybą, nie? :D Sprawdź, może masz grzane a nawet nie wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Misieqq7 napisał:

nic nie musisz zmieniać ani kabli ciągnąc. 

kupujesz wkłady grzane podłączasz i włącza się podgrzewanie razem z podgrzewaniem tylnej szyby:)

także prosty i przydatny mod:)

 

4 godziny temu, JawoR36 napisał:

Podejrzewam, że pierwsze słyszysz o tym, że lusterka boczna włącza się wraz z tylną szybą, nie? :D Sprawdź, może masz grzane a nawet nie wiesz.

Dokładnie tak, pierwsze słyszę że razem z tynią szybą :o co prawda jak kupowałem furę nie było nic wspomniane że są grzane lusterka ale może i handlarz też nie wiedział :D 

Z tego co kojarzę, w zimie raczej lusterka nie drgnęły jak grzałem szybe, aczkolwiek sprawdzę jeszcze raz może nie zwracałem uwagi na to gdyż nie przyszłoby mi do głowy że może to tak działać haha

 

4 godziny temu, kkam napisał:

Dokładnie, wszystko jest gotowe. Wystarcza wkłady, 50zł i 20 min roboty i można się cieszyć grzanymi lustrami.

Tak z ciekawości jest jakiś manual jak to zrobić? znalazłem temat ale to całe lusterko. 

Chyba że w dwóch zdaniach możecie mi to nakreslić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marciol napisał:

Chyba że w dwóch zdaniach możecie mi to nakreslić ? 

Wyciągasz wkład niegrzany, wkładasz grzany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, JawoR36 napisał:

Wyciągasz wkład niegrzany, wkładasz grzany

tzn poprostu podważyć lusterko i wyskoczy? 

Nie chcę połamać czegoś ani potłuc lusterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz wkład lusterka max do góry lub do dołu i delikatnie podważasz , powinno wyskoczyć , po za tym jak odchylisz lusterko i jest grzane powinieneś widzieć kable , są wpięte we wkład od strony auta 

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, greg2505 napisał:

Ustawiasz wkład lusterka max do góry lub do dołu i delikatnie podważasz , powinno wyskoczyć , po za tym jak odchylisz lusterko i jest grzane powinieneś widzieć kable , są wpięte we wkład od strony auta 

w każdym lusterku występują kostki do podpięcie wkładów ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się jeszcze z brakiem kostek , także myślę, że w każdym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2019 o 15:27, JawoR36 napisał:

Podejrzewam, że pierwsze słyszysz o tym, że lusterka boczna włącza się wraz z tylną szybą, nie? :D Sprawdź, może masz grzane a nawet nie wiesz.

Faktycznie ,mam grzane :D czyli nie muszę wymieniać, człowiek uczy się całe życie, dzięki haha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2019 o 13:42, kkam napisał:

Lusterka mam posmarowane niewidzialną wycieraczką i do tego sa podgrzewane - > nie miałem jeszcze potrzeby wycierania przed jazdą, a auto mam 10 lat.

 

Zawsze możesz  też kupić wkłady podgrzewane. Instalacja jest w lusterkach, wystarczy zminić wkłady.

Z ciekawości jaką niewidzialną wycieraczkę polecasz? coś konkretnego, czy bez znaczenia ?

Edytowane przez Marciol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam teraz SOFT99 - ULTRA GLACO 70ML, zimę wytrzymało bez problemu, więc jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...