Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dźwięk


mareckijestem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, od niedawna przy rozwijaniu większej prędkości ponad 50km/h dochodzi dziwny dźwięk do kabiny samochodowej. Miał może ktoś z tym styczność, bądź spotkał się już z takim przypadkiem?

Wstawiam filmik mojego autorstwa z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ostatnio opony były wyważane? Jakie ciśnienie masz? Nie wjechałeś ostatnio lub ktoś kto kierował autem, nie wjechał w dziurę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Langista napisał:

Kiedy ostatnio opony były wyważane? Jakie ciśnienie masz? Nie wjechałeś ostatnio lub ktoś kto kierował autem, nie wjechał w dziurę?

Jakieś 3tyg temu, kupione nowe. Nie sprawdzałem. Kieruje ja tym autem i uważam bardzo na dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ciśnienie, bardzo często w serwisach pompują koła, później zakładają na samochód, przez co zamiast jeździć na 2,2-2,3 jeździ się na 2,6-2,8. Do tego sama różnica temperatury zmienia ciśnienie w oponach.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Langista napisał:

Sprawdź ciśnienie, bardzo często w serwisach pompują koła, później zakładają na samochód, przez co zamiast jeździć na 2,2-2,3 jeździ się na 2,6-2,8. Do tego sama różnica temperatury zmienia ciśnienie w oponach.

Okej, niedługo sprawdzę to na stacji benzynowej i napiszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Langista napisał:

Sprawdź ciśnienie, bardzo często w serwisach pompują koła, później zakładają na samochód, przez co zamiast jeździć na 2,2-2,3 jeździ się na 2,6-2,8. Do tego sama różnica temperatury zmienia ciśnienie w oponach.

A to możliwe, ze po tak długim czasie, mogłoby się to stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio z 2 tygodnie jeździłem na ciśnieniu 2,6 i takich dźwięków nie mam. Wręcz powiedziałbym że nie słychać różnicy w hałasie jak mam 2,1 a 2,6. Jednak też mi się wydaje że coś z Twoimi oponami jest nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, viper815 napisał:

Ja ostatnio z 2 tygodnie jeździłem na ciśnieniu 2,6 i takich dźwięków nie mam. Wręcz powiedziałbym że nie słychać różnicy w hałasie jak mam 2,1 a 2,6. Jednak też mi się wydaje że coś z Twoimi oponami jest nie tak...

Kurczę, nie wiem właśnie, w tym roku kupowane z dobrej firmy Dębica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś lipne te opony kupiłeś, w sensie z fabryki może uszkodzone wyjechały. Oglądałeś dokładnie czy nie mają jakiś guzów, bąbli... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, viper815 napisał:

Może jakieś lipne te opony kupiłeś, w sensie z fabryki może uszkodzone wyjechały. Oglądałeś dokładnie czy nie mają jakiś guzów, bąbli... ?

Sprawdzałem je, jak i wulkanizator i wszystko było w porządku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mareckijestem napisał:

Kurczę, nie wiem właśnie, w tym roku kupowane z dobrej firmy Dębica.

Firma średnia szczerze mówiąc. Dobre mają zimówki, ale letnie są słabe. Każda opona inaczej reaguje na ciśnienie. W moim przypadku Hankooki też są głośniejsze jak ciśnienie jest za duże. Sprawdź też czy łożyska masz dobre, może któreś się zaciera.

W b5 miałem taki odgłos przy jeździe właśnie powyżej 50, przy 100/h już nie było tego słychać. Winny był zacisk, który nie puszczał do końca i wytworzył takie ciepło na tylnim kole, że dwu miesięczne łożysko powiedziało papa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie mam pojęcia jaka może być tego jeszcze przyczyna. Pozostaje nadzieja, że jakiś mądrzejszy forumowy kolega odezwie się z pomocą. Pozdro

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Langista napisał:

Firma średnia szczerze mówiąc. Dobre mają zimówki, ale letnie są słabe. Każda opona inaczej reaguje na ciśnienie. W moim przypadku Hankooki też są głośniejsze jak ciśnienie jest za duże. Sprawdź też czy łożyska masz dobre, może któreś się zaciera.

W b5 miałem taki odgłos przy jeździe właśnie powyżej 50, przy 100/h już nie było tego słychać. Winny był zacisk, który nie puszczał do końca i wytworzył takie ciepło na tylnim kole, że dwu miesięczne łożysko powiedziało papa.

Rozumiem, zobaczę właśnie jak z tym ciśnieniem. Jeżeli nie przestanie pojadę do mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, viper815 napisał:

No to nie mam pojęcia jaka może być tego jeszcze przyczyna. Pozostaje nadzieja, że jakiś mądrzejszy forumowy kolega odezwie się z pomocą. Pozdro

Dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Langista napisał:

Sprawdź ciśnienie, bardzo często w serwisach pompują koła, później zakładają na samochód, przez co zamiast jeździć na 2,2-2,3 jeździ się na 2,6-2,8. Do tego sama różnica temperatury zmienia ciśnienie w oponach.

Sprawdziłem ciśnienie i było 2,2 i nadal huczy, nie ma bicia na oponach, nie ma drżenia na kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko sprawdzasz na zdjętym kole na podnośniku, czy przy obracaniu piastą wszystko gładko chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Langista napisał:

Łożysko sprawdzasz na zdjętym kole na podnośniku, czy przy obracaniu piastą wszystko gładko chodzi.

Nie zawsze ten sposób działa-u mnie łożysko wyło jak auto jechało,a bez koła obracało się tak samo jako nowe i bez minimalnych luzów. Dopiero w warsztacie podstawili pod koło specjalne urządzenie (taki wózeczek z silnikiem elektrycznym który napędza koło) i opuścili auto by koło siadło na nim to po rozpędzeniu dopiero było słychać że łożysko wyje.

A kolega by upewnić się że to łożysko niech zrobi prosty test na pustej drodze-rozpędzić  się do prędkości przy której wyje i robić szybkie zwroty kierownicą,jeżeli podczas przechyłu auta jest na sekundę cisza to łożysko. Również szybki manewr na rondzie tez można wykonać jako test.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...