Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opis przewodów RNS-E + BOSE


adam_klo369

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam, szukam i nie mogę znaleźć. Wymieniłem głośniki z przodu z ory BOSE na audio system. Niestety mam wrażenie, że grają w przeciwfazie. Czy ktoś dysponuje opisem przewodów głośnikowych, który kolor to + a który -?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to są kolory na przewodach by nie pomylić podłączenia,skoro wymieniłeś z bose na takie jak były w audi sound system to będą grały gorzej z pewnością.

Sprawdź używając balansu i fadera czy pojedynczy głośnik gra lepiej czy gorzej niź dwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odpowiedź ale proszę, czytaj ze zrozumieniem;

1 Wymieniłem głośniki nie na audi sound tylko na audio system konkretnie na model M165 EVO,

2 'Po to są kolory na przewodach by nie pomylić podłączenia' zgadzam się i dlatego proszę o schemat lub sam opis przewodów bo chciałbym podłączyć prawidłowo.

Spróbuję sprawdzić Twoim sposobem.  Przy podłączeniu głośników kombinowałem z polaryzacją bo wszyscy mówią, że będzie słychać różnice, gdy głośniki są podłączone w przeciwfazie (gorszy wokal, mniej basu itp) ale ja mam chyba jakieś lewe uszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, adam_klo369 napisał:

Dzięki kolego za odpowiedź ale proszę, czytaj ze zrozumieniem;

1 Wymieniłem głośniki nie na audi sound tylko na audio system konkretnie na model M165 EVO,

2 'Po to są kolory na przewodach by nie pomylić podłączenia' zgadzam się i dlatego proszę o schemat lub sam opis przewodów bo chciałbym podłączyć prawidłowo.

Spróbuję sprawdzić Twoim sposobem.  Przy podłączeniu głośników kombinowałem z polaryzacją bo wszyscy mówią, że będzie słychać różnice, gdy głośniki są podłączone w przeciwfazie (gorszy wokal, mniej basu itp) ale ja mam chyba jakieś lewe uszy ?

Głośniki na które wymieniłeś jaką mają impedancje? Bo wzmacniacz bose działa na 2 Ohm,przy 4 Ohm impedancji głośników będzie grało to słabiej. Schemat wyjść i polaryzacji głośników masz na nalepce na radiu. Dodam iż przewody głośnikowe z minusem mają kolor brązowy z dodatkowym paskiem kolorowym.

Jak głośniki grają w przeciwfazie to mimo iż mebrany mocno pracują to nie słychać basu.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem; sprawdziłem jak ory wtyczka wchodziła w złącze głośnikowe a następnie podpiąłem bateryjkę 1.5V pod głośniczek i w momencie wypchnięcia membrany do przodu ustaliłem, gdzie jest plus :)  i nie mam pojęcia po co tak sobie życie utrudniłem, gdyż tak jak mówisz - po wyjęciu RNS-E ukazała mi się piękna wlepka z oznaczeniami więc brawo ja :D  zrobiłem fotkę wlepki na przyszłość. Ku mojemu zdziwieniu przewody brązowe z kolorowymi paskami były przewodami plusowymi a zielone minusowe. Chyba projektanci w audi chcieli zrobić psikusa przyszłym amatorom wymiany car-audio...
Głośniki, które kupiłem są 'uniwersalne' 3 Ohmowe. Trochę miałem wątpliwości przed zakupem ale wszyscy chwalili i powiem szczerze, że po wstępnym wygrzaniu (i prawidłowym podłączeniu :D ) to była jedna z lepszych inwestycji w to auto. Są świetne.

Dzięki Tobie ustaliłem, że na pewno grają w przeciw fazie - zdecydowanie lepiej grał jeden głośnik niż dwa na raz (dużo basu vs prawie jego brak). Niby takie proste a nie wiem czy bym na to wpadł...

Dzięki.

Na koniec dodam, że wszystkie 4 drzwi wygłuszyłem ostatnio matami butylowymi + same boczki pianką kauczukową. Polecam wszystkim taki zabieg. Polepszenie akustyki w aucie jest bardzo odczuwalne.

Jeśli ktoś potrzebuje to dodam naklejkę z RNS-E a jeśli admin uzna temat za 'śmietnik' to też spoko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...