Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Reaktywacja klimy vag 01232 POMOCY


benkarf

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko jestem posiadaczem b6 w wersji avant 1.9 tdi 130km avf quattro od ponad roku w zeszłym roku po kupnie nie udało mi sie naprawic klimy była nie szczelność, w tym roku przy wymianie rozrzadu kolega mechanik zauważył rozsadzony wąż od klimy został zakuty na nowo, jade do goscia od klimy sprawdza szczelność si, myśle powoli do przodu i mowie i co teraz musisz nabic caly uklad gazem by sprawdzic czy sprezarka załaaczy on ze kto wie ten potrafi to zrobic inaczej więc wypuscił polowe azotu i powiedzial ze sprezarka nie załacza komp wskazuje bład g65 czyli czujnik klimatyzacji kaze mi kupic nowy, panowie w sklepie motoryzacyjnym namierzaja po vinie czujnik zdejmuje lampe patrze kur** wgl nie od tego modelu dlugi jakis i na pewno to nie do audi wiec stwierdziłem ze moze moj sie da uratowac przeczysciłem wydmuchalem lekko oklepałem xd, montuje i zeby znow nie jecha do pana od klimy mozecie mnie teraz ponizyc z ziemia itk ale według mnie spoko roziwazanie na sprawdzenie klimy nabiłem obieg propanem około 200g, jakie rezultaty brak błedu g65 no ale cóż coś znika coś sie pojawia nowego teraz błąd 01232 kompresor wklejam screeny z błedów i z bloków na włączonej klimie i wyłączonej nw czy sprezarke szlag trafił czy za mało propanu w ukladzie czy co czekam na wasza pomoc dzieki 

 

01232 -  A/C Compressor Regulator Valve (N280)
        30-10 -  Open or Short to Plus - Intermittent

wl_klima.jpg

wyl_klima.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zawór w kompreserze albo okablowanie. Zawór jest wymienny. 

Błąd nie jest stały więc może kabelki, wtyczka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok kolego jutro wchodzę pod auto i zobacze czuje że jestem bliżej celu niż byłem a pytanko gdzie moge sprawdzic jakis opór powinien miec ten zawór albo czy jak go podlaze pod prad to powinien co zrobic wysunac sie lub schowac? bo nw jak go sprawdzic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I cyk kabel urwany zostalo polaczone i NIE NIE DZIALA niech ktoś tu pomoże ogarnąć ten temat fodam vag zero blesow nawet prad sie zwiększył na o wiele większy  coś koło 0.5a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że wentylator stoi w miejscu od klimy jakies pomyslyyyklima_wl.jpg

klima_wyl.jpg

Edytowane przez benkarf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...