Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9tdi nowe sprzęgło się slizga


Kozak677

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sprzęgło zmienione na nowe Valeo mechanik przed zamontowaniem nie zwrócił uwagi na mniejszą średnicę cierna, tarczy sprzęgła od starego. 

Po zamontowaniu sprzęgło się, slizga przy nagrzanym silniku jest to najbardziej wyczuwalne tu zdjęcie dla uwagi to wina źle dobranego sprzęgła? 

20190514_201556.jpeg

20190514_202652.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za mechanik,że nie zauważył taaaakiej różnicy w parametrach tarczy.... Przecież powinien weryfikować zgodność przed założeniem.

Sam kupowałeś to sprzęgło czy "fachowiec" to robił? (pytanie w kwestii kolejnych kosztów robocizny)

A odpowiedz na Twoje pytanie - tak, może być przyczyną nowe sprzęgło, gdyż jest od właściwego mówiąc potocznie "słabsze".

Rozumiem,że odpowietrzone zostało prawidłowo i osadzone osiowo do koła zamachowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło kupiłem ją, montować on czy zamontowal poprawnie ciężko powiedzieć czy odpowietrzyl i osiowo do koła zamachowego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem jak Ty kupowałeś to sprzęgło/ jak je w sklepie dopasowali do Twojego auta....to już nieważne, ale nawet jak dostarczyłeś mu niezgodne części to powinien to "wyłapać" przed zakładaniem nowego.

Ważne natomiast jest to,że czeka Cię ponowna rozbiórka i doprowadzenie do stanu prawidłowego.

Edytowane przez AndrzejK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tracę do niego cierpliwość, gość to jakiś amator (z polecenia) dziś stare sprzęgło poszło do regeneracji patrz tarcza sprzęgła i po ponownym złożeniu znów coś jest nie tak podobno tarcza cierna jest za gruba i nie wysprzegla teraz.. Składa na zakład regeneracyjny, że nie tak nabili, tarcze sprzęgła (a mimo to zamontowal) 

Co może robić nie tak?  Że same problemy?

SEAT toledo 2005r 1.9 tdi 105km BJB sprzęgło Valeo do koła Sachs

Takie było kupione Valeo 826712

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nie tak...., że firma regenerująca tarczę nabiła za grube okładziny w stosunku do oryginalnej grubości... i dlatego nie wysprzęgla. Masakra.

Przychodzi mi do głowy jedno pytanie - dlaczego nie kupiłeś nowej tarczy sprzęgła tylko kombinujesz z nabijaniem??

Przecież to nie kosmiczna cena za tą część jest.

A teraz policz sobie ile "zaoszczędziłeś" idąc wbrew potocznej prawidłowości z wymianą tych elementów. To Twój pomysł z tym nabijaniem czy znów mechanika?

Poradzić Ci nie mam co, trzeba kolejny raz to rozbierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanika pomysł nabiciem tarczy. No ma rozebrać dziś kolejny raz. 

Mi się zdaje że coś nie umietnie robi, nie sądzę żeby zakład który regeneruje elementy sprzęgła się pomylił :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kozak677 napisał:

Mi się zdaje że coś nie umietnie robi, nie sądzę żeby zakład który regeneruje elementy sprzęgła się pomylił

Mechanik okładzin nie nabijał, więc chociaż to nie jego wina, ale sam pomysł według mnie słaby.

Wiesz, niektórzy co kombinują z nabijaniem okładzin świadomie chcą grubsze.....bo myślą,że dłużej pochodzi sprzęgło.

Nic bardziej mylnego, musi być taka grubość jak przewidział producent, bo jeżeli nabije się grubsze od właściwych to osiągnie się taki efekt jak u Ciebie....

Chyba nie płacisz mu za to "trenowanie" rozbiórki auta co chwilę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się do 3 razy sztuka jak mówi przysłowie, za naprawę zapłaciłem raz i tranuje dalej za darmo. 

Mówił że gość co regeneruje sprzęgła ustawił docisk do nowej tarczy bo wcześniej zawiozl sama tarcze 

Zastanawia mnie fakt że tamto sprzęgło mogło być dobre, te Valeo tylko czegoś nie wyregulowal... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Kozak677 napisał:

Zastanawia mnie fakt że tamto sprzęgło mogło być dobre

Nie,nie było dobre,właściwe, popatrz na foty które zrobiłeś.

 

41 minut temu, Kozak677 napisał:

Mówił że gość co regeneruje sprzęgła ustawił docisk do nowej tarczy bo wcześniej zawiozl sama tarcze 

Co to za gadanie....osoba/warsztat, która nabija okładziny powinna mieć wiedzę,dostęp do bazy danych w tym wypadku sprzęgieł i zakładać elementy, które "trzymają" parametry fabryczne a nie odwalać partyzantkę.

Ale to że z fachowcami w dziedzinie mechaniki nie jest u nas kolorowo to wiadomo nie od dziś.

Myślę,że ta sytuacja czegoś Cię nauczyła i na przyszłość będziesz mądrzejszy i....ostrożniejszy co gdzie i komu zlecasz jako usługę do wykonania.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...