Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z dozorem wnętrza i centralnym zamkiem B5


dominikk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o pomoc w zwalczeniu usterek w audi 1997 r. s-line avant z alarmem i oświetleniem przestrzeni nóg

Po wymianie drzwi bez rozłączenia akumulatora testowałem działanie centralnego i układ zamilkł. Wyłączyło się też oświetlenie. Na forum znalazłem opis kodowania modułu komfortu itp, ale mam problemy.

1) VAG nie łączy się ze sterownikiem modułu - brak odpowiedzi.

2) Sterownik centralnego przekodowałem zgodnie z instrukcją znalezioną na forum, ale układ dalej nie działa.

3) Sterownika dozoru wnętrza nie mogę przekodować - wpisuję zera i zatwierdzam, ale wraca dotychczasowa wartość.

Czy te objawy wskazują na uszkodzenie modułu komfortu, czy problem tkwi w czym innym.

Dodam że pilot w kluczyku działa. Przy otwieraniu i zamykaniu słychać pompkę centralki, ale układ nie rygluje. Działa też alarm z syreną.

Dominik.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam forum w tym temacie i myślę o dobraniu się do wirnika pompki CZ. Czy pomogłem jej dokończyć żywota? Zastanawia mnie też pneumatyczny zamek tych zmienionych drzwi - nie da się ich zamknąć ręcznie, tzn. nie można wcisnąć tego małego cycka... może to ma też znaczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem prawie rozwiązany.

Po wyjęciu modułu okazało się, że wirnik pompki się rozsypał. Choć na pierwszy rzut oka pomyślałem, że wszystko się zjarało, bo wszędzie był czarny nalot, jak sadza. Jednak okazało się, że to grafit wirnika. 

Załączam zdjęcie rozsypanego wirnika.

Przekładka wirnika pomogła - centralka pracuje szybko, zamyka i otwiera w kilka sekund. Nie działa tylko ryglowanie drzwi, które wymieniałem... :(

Może ma ktoś sugestie co do nieryglujących się drzwi?

Za niedziałające oświetlenie odpowiedzialny był bezpiecznik dozoru wnętrza.

DSC_0875.JPG

DSC_0876.JPG

DSC_0877.JPG

DSC_0879.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...