Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Przedmuch powietrza przy dodawaniu gazu


Grzeechu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegoś czasu borykam się z problemem w moim samochodzie

 

Objawy:
* podmuchy powietrza spod maski przy dodawaniu gazu (od około 2k RPM)

*auto traci dużo mocy powyżej 2 tysięcy obrotów (tak jakby turbo dmuchało tylko minimalnie)

*lekko dymi na czarno powyżej 2 tysięcy obrotów (wcześniej tego nie było)

*turbo po jakimś czasie takiej jazdy się wyłącza (szum powietrza spod maski się nie zmienia, nadal dmucha jakby startował odrzutowiec)

* na Vagu pojawia mi się błąd: 

17964 - Charge Pressure Control: Negative Deviation

P1556 - 35-10 - - - Intermittent

 

Co zaobserwowałem (niektóre kwestie mogą nie mieć związku, ale jestem laikem i wolę opisać wszystko)

* Problem chyba(!) pojawił się po najechaniu na dziurę w drodze (nie była jakaś duża, ale wydaje mi się, że wtedy straciłem moc)

* Sztanga turbiny rusza się w zakresie około 1,5-2cm przy naprzemiennym zdejmowaniu i zakładaniu wężyka podciśnienia ( bez żadnych przycięć ani samowolnie opadającej sztangi turbo[ oczywiście w momencie podłączonego wężyka])

* Przewody dolotowe wydają się być w porządku - sprawdzałem 2 razy, ale patrząc na objawy z innych postów i tematów z google wszystko wskazuje jednak na nieszczelność w dolocie, zwłaszcza , że wartość w logu 011BS trzeciej kolumny jest jakaś niska (przy duty cycle = 0.0 u innych z takim samym silnikiem jest około 200 jednostek więcej)

* MAF specified w bloku 003 na biegu jałowy wynosi 850mg/str (chyba TROCHĘ za dużo)

* MAF actual w bloku 003 na biegu jałowym wynosi ponad 400mg/str 

 

 

Niestety pech chciał, że na razie nie mogę zrobić logów dynamicznych ze względu na padniętą baterie w lapku, bateria dojdzie po weekendzie, więc do tego czasu chciałbym dowiedzieć się jakie logi zrobić. 

Mam świadomość, że bez nich będzie ciężko coś określić, ale może ktoś ma jakieś pomysły. 

wrzucam to, co udało mi się zrobić:

http://vaglogi.pl/log-011_D6om3j3.html  

http://vaglogi.pl/log-003_K5mG1a.html

 

Z góry dziękuję za wszelkie rady i pomysły!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzeechu napisał:

* MAF specified w bloku 003 na biegu jałowy wynosi 850mg/str (chyba TROCHĘ za dużo)

To oznacza zaślepiony programowo EGR. Bez związku z problemem.

Szukaj nieszczelności- tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprawa ma się tak: 

Posprawdzałem wszystkie węże od IC i Turbo, wyginałem je i sprawdzałem w każdy możliwy sposób - niestety nic nie znalazłem. 

Teraz pytanie: czy objawy, które opisywałem mogą wystąpić przez nieszczelność w samym intercoolerze lub kolektorze dolotowym? Tych akurat rzeczy nie sprawdzałem.

Czy może jest jednak jakaś inna przyczyna tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz, intercooler mógł się rozszczelnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...