Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycieraczki.


Cukier191

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam mały denerwujące problem z wycieraczkami a mianowicie chodzi o to że przy starcie wycieraczki najpierw robią delikatnych ruch w dół a później idą normalnie. Zaznaczę że raczej nie jest to problem zacierającego się mechanizmu bo dzieje się tak odkąd mam to auto czyli 3,5 roku. Kupując auto nie zwróciłem uwagi na to że wyciaraczki nie leżą idealnie na podszybiu tak jak powinny w Lini prostej ( zobaczyłem to dopiero po jakimś czasie) moje ułożone są pod lekkim skosem do góry tak że podczas jazdy cały czas je widzę. Próbowałem samodzielnie ustawić wycieraczki w pozycji zero i napewno by mi się to udało gdyby nie ten ruch w dół, podczas ułożenia zero wycieraczki najpierw walą o podszybie a później dopiero idą normalnie tak więc musiałem wrócić do ułożenia lekko pod skosem ? wiecie może co jest przyczyną tego ruchu w dół? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramiona mechanizmu są źle ustawione,nie wiem czy w a4 jest podobnie ale kiedyś w a3 naprawiałem mechanizm wycieraczek i źle ustawiłem pozycję początkową i efekt był jak u Ciebie. Zaraz poszukam foty jak tam się ustawiało ramiona.

Screenshot_2015-09-06-21-53-05.png

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, przynajmniej mam jakiś punkt zaczepienia. Wiem że wymieniana była przednia szyba bo jak kupowałem auto gość pokazywał mi foty po uderzeniu kamienia, myślę że wtedy musieli coś popierdzielić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ramiona muszą być ułożone tak jak idzie ta zielona linia?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem zdjęcie mechanizmu wycieraczek z a4 i jest identycznie w zasadzie. Czyli ramiona muszą być na równo w pozycji zerowej wycieraczek. Trzeba rozdzielić mechanizm od silniczka i ustawić jak należy ramiona.

Studio_20190519_200421.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...