Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak zasilania w drzwiach kierowcy


ricob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wiem ze temat walkowany 100razy ale u mnie jest problem tego typu ze przed wymiana prowadnic prad w drzwiach byl i silniczek od szyby tez dzialal i sterowanie lewa szyba tez bylo i podswietlenie. Po zalozeniu nowych prowadnic i podlaczeniu modulu z silniczkiem nie ma zasilania wogole. Bezpieczniki ok, kable w peszlu ok. Podlaczylem caly modul z kierowcy do pasazera i dziala. Wiec ewidentnie nie ma pradu w kablach. Ale skoro nie sa przetarte w peszlu i w calosci sa owiniete izolacja to co moze byc przyczyna? Mam nadzieje ze ktos jeszcze zaglada tu i bedzie w stanie pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wtyczkę w słupku. Jeśli ktoś kiedyś połamał tam zatrzask, lubi sobie wyskoczyć. Później sprawdziłbym przejście na przewodach między wtyczką modułu a wtyczką w słupku. To, że wiązka wygląda ok nie oznacza, że gdzieś przewód zasilający, który wraz z przewodem masowym są najgrubsze (przez to najbardziej podatne na złamania) są ok. Przewody w drzwiach i przelotce nie przecierają się. Bardziej są łamane z uwagi na to, że z upływem czasu robią się sztywne i twarde. Zdarza się, że są też czasami wręcz stopione, co powoduje zwarcia. Jak wcześniej wspomniałem najprościej pomierzyć pod kątem przejść i zwarć a jak nie pomierzyć to przejrzeć dokładnie wiązkę pod kątem złamań przewodów bądź zwarć. Ostatecznie zwróciłbym uwagę na konektory we wtyczkach. Przy częstym rozpinaniu mogą się wyrobić i trzeba je "podociskać". Powodzenia ?

Edytowane przez R4xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...