Radio CONCERT II 1 DIN z A4 B7 do A4 B6

Misiek 7

Witam, zakupiłem radio concert 2 z a4b7 do swojej a4b6 jednak po podłączeniu kostek radio się nie uruchamia?

Zauważyłem że piny w kostkach się rużnią np w radiu są 4 piny od głośnikow A w kostce w samochodzie 4?

Myślałem że jak radio jest .org. i też audi to wszystko będzie pasowało, czy ktoś może mi pomuc

20190521_204459.jpg

20190521_204443.jpg

Nie ma znaczenia,wszystko jest to samo  . U Ciebie jest 8 kabli w kostce bo pewnie nie masz wzmaka i 4 głośniki zasila Ci radio a w radiu masz wyjscie tylko na 2 zasilane z radia. Tak czy siak radia są zamienne i muszą działać. Daj kolory kabli z czarnej kostki i gdzie są poobsadzane, to zobaczymy gdzie jest problem

Kolega ma przygotowaną instalację pod niefabryczne radio. Trzeba przerabiać kable żeby to zaczęło działać (obowody zasilania + dodatkowe sygnały, obwody anteny, obwody głośników - żeby zagrał tył wzmacniacz w bagażniku).

Masz dwie opcje: zamontować niefabryczne radio i wtedy wszystko od ręki zadziała lub przerabiać całą instalację żeby podłączyć concerta.

2 godziny temu, Misiek 7 napisał:

20190521_204459.jpg

20190521_204443.jpg

Dzieki za zainteresowanie, jutro zrobię zdjęcie i je umieszcze tutaj. A powiedz jeszcze czy komunikaty z radia będą wyświetlane na ekraniku między zegarami?

Godzinę temu, bobikos napisał:

Miałem założone niefabryczne radio i wszystko działało jednak gdy założyłem concerta to niema żadnej reakcji.? Czy to już ktoś inny przerobił tą instalację pod niefabryczne radio czy tak było fabrycznie zrobione?

Edytowane przez Misiek 7

W takim razie jak przerobić instalację pod radio concert 2 ?

Concert działa po CAN, musisz sprawdzić całą instalację którą masz, spisać kolory i numery pinów.
Raczej na pewno nie będzie podłączonych CANów do licznika,
Porównać z oryginalnym schematem z tego forum wtedy okaże się kto i co tam namieszał.
potem jeszcze pozostaje kodowanie FISu żeby mieć info na wyświetlaczu.

wrzuć dobrze opisane kolory i PINy tutaj do wątku, to może coś doradzimy.

Nikt nic nie namieszał. Kolega ma auto z fabrycznym przygotowaniem pod uniwersalne radio. Właściwie jedyne kable które można wykorzystać to stałe +12v oraz masa. Pozostałe trzeba dorabiać. Co więcej trzeba dołożyć wzmacniacz antenowy w bagażniku i pociągnąć najlepiej pociągnąć kabel do diversifity. Nie ma też zapewne anten w bocznych szybach (sprawdź czy na tylknych bcznych szybach są paski takie jak od grzewania szyby).

Jak już zamierzasz tak grubo rzeźbić to zakładaj od razu BOSE.

Tak mam paski na  tylnych bocznych szybach.to audi b6 jest z 2004 grudzień i żeby było tyle zachodu z podłączeniem orginalnego radia?

Może są jakieś przejściówki, moduły żeby to podłączyć?

Może ktoś wie?

2 godziny temu, bobikos napisał:

Jak już zamierzasz tak grubo rzeźbić to zakładaj od razu BOSE.

To też mówię, że powinien spisać kolory,  które ma w aucie. To że siedzi jakieś radio nie znaczy że ktoś już czegoś nie próbował.
Zwłaszcza że jak mniemam, nie jest pierwszym właścicielem Auta.
Na forum nie takie przypadki już były, zarzekających się że np. radio jest fabryczne... Chorus/Concert
Na to jest jednak najlepszy sposób! lista wyposażenia fabrycznego, odpowiedni KOD w zestawie, powie wszystko.

Edytowane przez GreGoriO

W dniu 22.05.2019 o 21:33, Misiek 7 napisał:

Może są jakieś przejściówki, moduły żeby to podłączyć?

Może ktoś wie?

Jestem po takim zabiegu.

Też miałem nieoryginalne radio, zmieniłem na 2 din SYMPHONY 3

Dokładałem subwoofer i głośnik centralny w desce.

Najprościej dla Ciebie, aby wrzucić Concerta jest, zwrócić się do kolegi kaju aby dorobił Ci wiązkę instalacji.

Napisz do jakiego radia i co Cię interesuje ( żeby grał tył , wyświetlał się RDS na FISie )

W dniu 22.05.2019 o 19:00, GreGoriO napisał:

Raczej na pewno nie będzie podłączonych CANów do licznika,
potem jeszcze pozostaje kodowanie FISu żeby mieć info na wyświetlaczu.

wrzuć dobrze opisane kolory i PINy tutaj do wątku, to może coś doradzimy.

13 minut temu, Misiek 7 napisał:

20190529_143653.jpg

Tak mam podlaczone kable do kostek, czy są jakieś gotowe przejściówki żeby rodio concert 2 działało i co zrobić żeby wyświetliło na fis?

tutaj masz rozpiskę jak to powinno wyglądać.
zrób sobie tabelkę porównawczą na lewej stronie to co powinno być. a na praweij twoje kostki i kolory
w ten sposób dojdziesz jaka jest różnica, i czego ci brakuje.

Nie ma przejściówek, trzeba robić instalację indywidualnie. Żeby to zrobić trzeba ogarniać elektrykę i czytać schematy. Trzeba też kupić wzmacniacz i zamontować z tyłu. Po Twoich odpowiedziach wydaje mi się że sam tego nie ogarniesz, więc może zgłoś się do kolegi kaju lub innego rezacza forumowego który Ci to ogarnie. Jak już zamierzasz robić takie zmiany to tak jak pisałem idź w bose.

3 godziny temu, Misiek 7 napisał:

Czy jest jakaś opcja żeby na fisie wyświetlały się komunikaty z nieorginalnego radia?