Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd 17536 (P1128) - proste rozwiązanie


luki82ezg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich serdecznie,

A4/B6 1,8t BFB z LPG mam od stycznia. W pewnym momencie pojawił się błąd 17536 (P1128) czyli "Długoterminowa adaptacja składu mieszanki 1- mieszanka uboga (weak mixture)".

Mając interface usunąłem błąd lecz pojawiał się ponownie. Zacząłem wertować forum i inne źródła. Niestety mojemu przerażeniu okazało się, że konieczne są logi statyczne dynamiczne i cholera wie co jeszcze. Spotkałem dawnego znajomego, który zajmował się montażem instalacji LPG, który powiedział jedno - ZMIEŃ STACJĘ GAZU!!!. Przez kilka miesięcy sprawdziłem tą teorię tankując zwracając dokładnie uwagę na to co się dzieje. Niestety tankując na SHELL wyskakuje błąd. Tankując na ORLEN tam, gdzie mam najbliżej żadnych błędów. Sprawdziłem to kilkukrotnie.

Tu moja rada dla osób z tym samym problemem. Nie ma co robić za dużo czy ingerować w oprogramowanie i szukać nie wiadomo jak głęboko.

Jeśli oczywiście błędy po mimo zmiany stacji powrócą wtedy należy brnąć głębiej i szukać przyczyny ale najpierw najtańsze i najmniej inwazyjne metody.

 

Pozdrawiam Wszystkich

Edytowane przez luki82ezg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty piszesz i tyle. Spytaj tego swojego znajomego jak stroi lpg w takich silnikach jak Twój. Masz źle ustawione lpg albo jeszcze coś innego niedomaga. Różnica w korektach w zależności od stacji lpg to może być maks 5% , a błąd się pojawia jak przekroczy 25 więc jak trochę myślisz to sam powinieneś dojść do prawidłowego wniosku.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co się unosisz przem8?!

Nie piszę, że to uniwersalne rozwiązanie tylko u mnie się sprawdziło. Pojęcia nie mam skąd wziąłeś 5% różnicy skoro na Orlenie 95Pb miała 86 oktanów - badanie politechniki po wypaleniu zaworów w Oplu tankowanym tylko na jednej stacji.

Jak zaczęły się problemy to byłem u gazownika i mieszanka była ustawiona dobrze, wszystkie parametry sondy, logi i Bóg jeden wie co jeszcze. Brak błędów, nieprawidłowości. Sam nie wiedział, gdzie leży przyczyna. Nie sugeruję, że to rozwiązanie jest jedyne i niezawodne ale jest najtańsze i najmniej kłopotliwe.

Doczytałeś do końca? Widać nie.

Edytowane przez luki82ezg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, luki82ezg napisał:

wziąłeś 5%

Chodzi o różnice w korektach długoterminowych. Wziąłem to z własnych obserwacji i takie miałem wyniki.

Pokaż logi na gazie 2+33 i korekty długoterminowe to uwierzę, że masz to dobrze ustawione  ? Tak to sobie można dyskutować. Nie wiem jakie gówno musiałbyś zatankować żebyś miał błąd przez jakość gazu ale jak twierdzisz, że masz wszystko ok to niech tak będzie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...