Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 Jakie ledy do zwykłych lamp


zigula11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W moim A4 B5 98r. mam zwykłe lampy i chciałbym zamiast żarówek H7 wsadzić Ledy, pytanie tylko jakie ? Na rynku jest tego pełno. Możecie coś poradzić ?  Chciałbym wymienić na ledy tylko dlatego że trochę słabo te krótkie światła mi świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden zastępnik led żarówek H... nie ma homologacji. Zamienniki te "nie trzymają" granicy światło-cienia - lampa zaprojektowana została do znormalizowanego źródła światła, jakim jest żarówka tradycyjna (odpowiednia długość druciku wolframowego umieszczona w ściśle określonym miejscu), a nie do zamiennika led, o nieokreślonym ułożeniu/umieszczeniu źródła światła.

Zamiennik led, aby emitował odpowiednią ilość światła, powinien  zostać zbudowany z odpowiednich elementów led. Elementy te charakteryzują się dużą (jak na ten rodzaj elementów) mocą. Emisja cieplna w tym przypadku jest bardzo duża i musi być kontrolowana. W obecnej chwili odprowadzenie energii cieplnej w tych zamiennikach, odbywa się przez wymuszony obieg powietrza (wentylator). Nie jestem przekonany, czy ten sposób jest w 100% skuteczny/wystarczający, szczególnie w okresie letnim -temperatury zewnętrzne oscylujące w okolicach 30st. C.  

Jeśli osobiście miałbym zamiar (a nie mam) zmiany żarówek H... na zamiennik led, skłaniałbym się do zakupu produktu "firmowego" - Philips, Osram. Tu przynajmniej (taką mam nadzieję) jest prawdopodobieństwo pozytywnej dla klienta reakcji na ewentualną reklamację, spowodowaną awarią zamiennika.

 

50 minut temu, zigula11 napisał:

dlatego że trochę słabo te krótkie światła mi świecą.

Jeśli zastosujesz zamiennik led przy (i tu nie wiem, jaka jest przyczyna słabego świecenia lamp w Twoim aucie - wypalony odbłyśnik, zakurzony reflektor, wypiaskowane szkło, zmatowiały plastik czołowy ("szkło") lampy), itp., bez usunięcia przyczyn/przyczyny tego stanu rzeczy, nie licz na polepszenie jakości świecenia.  

Edytowane przez Tomnik
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie jakąś dobrą firmę, ( którą możecie polecić ) co regeneruje odbłyśniki ? Też nie chcę zakładać ledów bo tak mi się podoba ( i przy okazji oślepiać tych co jadą z naprzeciwka ). Klosze lamp zciągałem z ASO 3 lata temu, ale odbłyśniki mają 20 lat, może to one dają w kość ? Napięcie ładowania 14,1 V przy załączonych światłach krótkich i obrotach 2500 RPM.

Edytowane przez zigula11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Arturbiedron napisał:

Założyłem Led Philips i jestem mega zadowolony. Nikogo nie oslepiam i światło dużo lepsze. Lepiej widać. Rozłożenie światła takie samo jak w zwykłych żarówkach.  

Skąd wiesz, że nie oślepiasz? Pytałeś kierowców z naprzeciwka podczas jazdy? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskować można pewnie po tym, że nikt nie mruga?
 

Ja się zastanawiam nad led w H7 jako drogowe, w soczewce jest ksenon i by się lepiej prezentowały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...