Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gaz nagle przestał działać


Dede017

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moje Audi paliło około 17l/100km gazu w mieście  w związku z czym zdecydowałem się na kupno interfejsu do skorygowania mapy.  Gaz-Lovato smart , ściągnąłem programik , dla ostrożności ,żeby w razie jakiegoś błędu móc wrócić do starych ustawień zapisałem plik z wcześniejszymi wartościami po czym zabrałem się do korygowania mapy ... Trochę kombinowania , aż  postanowiłem wrócić jednak do starych ustawień gdyż auto na wolnych obrotach mocno falowało na gazie . Załadowałem wcześniej zapisany plik i nagle samochód przełączył się na benzynę , przełącznik gazu wygasł całkowicie a komputer pokazał błąd - "brak sterownika gazu" . Po próbie ponownego uruchomienia samochodu , przełącznik przez chwilę mryga po czym gaśnie. Aktualnie  nie daje się w żaden sposób przełączyć na gaz. Ktoś wie bądź domyśla się co mogło się stać oraz jak się z tym uporać ? Dodam , że wcześniej auto bardzo dobrze pracowało na gazie , bez szarpania itd. Problemem było jedynie wysokie spalanie, a w chwili załadowania wcześniejszego pliku z ustawieniami instalacja nagle odmówiła posłsuzeństwa
+Mimo ,iż nie chce przełączyć się na gaz i pokazuje błąd to program odczytuje wartości temperatury reduktora,gazu. nie czyta za to obrotów silnika więc z kablem wszystko w porządku
 

Edytowane przez Dede017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17l to mega sporo. Ja w tym silniku tylko raz miałem takie spalanie - jak przez dwa tygodnie 6 km do pracy jeździłem w godzinę ? Spróbuj odpiąć centralkę od prądu - daj jej chwilę "odpocząć". Sprawdź w między czasie wtyczkę przy centralce i ewentualnie kable zasilające przy klemach. Jak nie się nie zmieni to jedną z opcji jest padnięcie samej centralki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...