Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukot podczas dodawania odejmowania gazu


papi90

Rekomendowane odpowiedzi

Siemasz, Audi a4b5 ośka podczas zmiany biegu najbardziej 1-2-3 (4-5 już nie słyszalne) jest jakieś stuknięcie, dźwięk podobny do uderzenia młotkiem.
Nie występuje to tylko podczas zmiany biegu, bo też w przypadku gdy się rozpędzam. Najczęściej w przedziale 1,5-2k obrotów. Przykład rozpędzam auto tuż przed 2k obrotów puszczam gaz i jest stuknięcie nawet bez wyciskania sprzęgła. Przeważnie gdy tak dodaje i puszczam gaz w tym przedziale obrotów to zawsze jest stuknięcie. W przedziale 3-4-5k obrotów tego nie słyszę. Dodatkowo często przy wyjazdach z ronda też jest ten dźwięk kiedy kierownicę wyrównuje lub zmieniam jej położenie, rondo kiera w lewo wychodzę z ronda kiera w prawo i puk.
Byłem na skp gościu szukał szukał i twierdzi że w zawieszeniu wszystko jest okej, jedź Pan do mechanika. Mechanik szukał cały dzień diagnoza do wymiany poduszka pod skrzynią no dobra wymieniaj. Po wymianie dalej to samo puk puk i kur...jeszcze raz puk. Mechanika już zmieniam bo ten nie diagnozuje tylko bawi się w zgadywanie, może to może co innego no wymieniać jak idzie. Ja na początku myślałem że może dwumas, ale stuki są nie tylko podczas wciskania sprzęgła, a też podczas +/-gazu, autem przy ruszaniu nie szarpie biegi zmienia płynnie bez problemu. Teraz myślę że może na skp czegoś nie zauważył i może to dolny banan. Gościu z skp powiedział że to może być przegub wewnętrzny. Ja to odczuwam od środka auta do lewego koła raz słyszę stukot w kole od strony kierowcy raz zaraz na środku auta. Może ktoś spotkał się z czymś podobnym, jakieś propozycje gdzie szukać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może magiel ma luz na mocowaniu? może któraś poducha silnika faktycznie jest walnięta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...