Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Otwieranie klapy bagażnika


Kubstal

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka szukam na forum już jakiś czas informacji co I jak trzeba wymienić żeby klapa bagażnika otwierają się automatycznie z pilota.

Moje autko to a4b7 avant kombi 

Pomóżcie lub dajcie link do opisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie otwiera Ci się z pilota (środkowy przycisk 2-3 sec. przytrzymujesz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oto mi chodzi tylko jakie trzeba zrobić modyfikacje żeby się automatycznie otwierała z pilota do góry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie jak do B6 tyle że klapa w B7 jest cięższa.
nie wiem czy ktoś to rozwiązał bo przestałem śledzić.
poczytaj tutaj i podpytaj tych z B7

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kubstal napisał:

żeby się automatycznie otwierała z pilota do góry?

No to widać w avancie jest inaczej.....

Mnie w sedanie po otwarciu klapy z pilota sama idzie do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, AndrzejK. napisał:

No to widać w avancie jest inaczej.....

Mnie w sedanie po otwarciu klapy z pilota sama idzie do góry.

Bo klapa w sedanie nie ma praktycznie żadnego oporu  żeby iść do góry. W Avancie ma co dźwigać i bez bardzo silnych siłowników lub jakiegoś silniczka nie da rady żeby samo do góry poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że wystarczy same siłowniki wymienić czy trzeba razem z zawiasami ?? Bo co forum to inna opinia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie takie proste. Z tego co kiedyś czytałem jak inni to robili, to wkładali mocniejsze siłowniki i sprężynki do tego.

Jeżeli chcieli aby klapa też się sama zamykała to trzeba było montować siłowniki sterowane elektrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejś konkretnej informacji co I jak zrobić ale do b7 avant ciężko znaleźć żeby było co trzeba mieć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Langista napisał:

To nie takie proste. Z tego co kiedyś czytałem jak inni to robili, to wkładali mocniejsze siłowniki i sprężynki do tego.

Jeżeli chcieli aby klapa też się sama zamykała to trzeba było montować siłowniki sterowane elektrycznie.

Pokaż gdzie wyczytałeś że klapa się otwiera/zamyka ze sterowania elektryką?
W B6/B7 bez grubej rzeźby DACHU to nie możliwe, i póki co nie ma takiego co by to zrobił!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Langista napisał:

Bo klapa w sedanie nie ma praktycznie żadnego oporu  żeby iść do góry

Pewnie tak jest, choć klapę "ciągną" do góry właśnie siłowniki i jak napisałeś mocniejsze w avancie też dawałyby taki skutek/efekt.

A tak na marginesie jeżeli klapa jest cięższa to i siłowniki powinna mieć mocniejsze fabrycznie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AndrzejK. napisał:

Pewnie tak jest, choć klapę "ciągną" do góry właśnie siłowniki i jak napisałeś mocniejsze w avancie też dawałyby taki skutek/efekt.

A tak na marginesie jeżeli klapa jest cięższa to i siłowniki powinna mieć mocniejsze fabrycznie....

No właśnie nie, bo tu chodzi o samą siłę jaką potrzeba aby dźwignąć klapę z punktu zerowego, później i tak sama idzie do góry.

10 godzin temu, GreGoriO napisał:

Pokaż gdzie wyczytałeś że klapa się otwiera/zamyka ze sterowania elektryką?
W B6/B7 bez grubej rzeźby DACHU to nie możliwe, i póki co nie ma takiego co by to zrobił!

Sorka, zagalopowałem się z zamykaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AndrzejK. napisał:

Pewnie tak jest, choć klapę "ciągną" do góry właśnie siłowniki i jak napisałeś mocniejsze w avancie też dawałyby taki skutek/efekt.

A tak na marginesie jeżeli klapa jest cięższa to i siłowniki powinna mieć mocniejsze fabrycznie....

Problemem jest nacisk na górne bolce/mocowania siłownika,  w trakcie kiedy jest zamknięta.
Cienka blacha plus korozja po latach, może powodować co niektórzy doświadczyli, wyrywanie ich z miejsc mocowania.
Także ostrożnie ze zwiększaniem siły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj bardziej sprawdza się mechanizm uwalniania klapy w taki sposób, aby odskoczyła z zamka, bo siłowniki pchają w górę a nie ma co wysunąć klapy te kilka cm od zamka, poza naszą osobistą reakcją z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co radzicie zrobić żeby się sama otwierała do góry po naciśnięciu przycisku ?? Wzmacniać to jakoś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...