Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak jeździć żeby DPF prawidłowo funkcjonował?


tom5151

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Jak powinno być użytkowane auto z filtrem DPF? Wiem tyle, że najlepiej gdyby trzaskało trasy, bo wtedy warunki sprzyjają wypalaniu.
Zamierzam powoli wrócić do Audi, tym razem myślę o A4 lub A3 z roczników 2010-2012 i silnikiem 2.0tdi. Warunki w jakich wykorzystywałbym auto to codziennie dojazd do pracy po Wrocławiu, 5-10km w jedną stronę co daje mi jakieś 50-100km po mieście od poniedziałku do piątku. W piątek trasa 150km autostradą i w niedzielę znowu powrót do Wrocławia 150km. Takie weekendowe trasy, minimum dwa razy w miesiącu. Czy użytkując auto z DPF w takim trybie będzie się odpowiednio wypalał czy może będzie to dla niego za dużo miasta? 

Pozdrawiam ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem ciekawy, pokonuje podobne dystanse, co drugi weekend po 200km i sam nie wiem czy to wystarczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem trasy po 100 km 2 razy w tygodniu + w weekendy "w koło komina" i nie zauważyłem aby DPF wypalał sie w tym czasie czyli musiał wypalać się w trakcie trasy 100 km.
Ostatnio więcej kręcę się w koło komina - przebiegi dzienne ok 50 km w tym 20 km po mieście i kilka razy zdarzyło mi się dokańczać procedurę wypalania na postoju. Duży wpływ na częstotliwość procedury ma też styl jazdy po mieście ale co ok 300 km filtr będzie się wypalał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...