Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Downpipe 2.0 TFSI


Dawiom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  przymierzam się do kupna downpipe , chciałbym spytać czy samo zamienienie z katalizatora na downpipe zmieni w jakimś stopniu  dzwięk silnika czy trzeba również robić przelotowy środkowy tłumik żeby fajnie brzmiało  oraz chciałbym spytać o jakiej średnicy kupić 2,75" czy 3" ? Pozdro 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka podobno cos zmieni sie dźwięk ale nie dużo,trzeba by było cały raczej dolot zrobić zeby to gadało,najlepiej środek wywalić a końcowe tłumiki jakies puste wrzucić lub rura ale to nie wyglada Heheh.Ja bym osobiście wrzucał 3cale i ciągnąć do końca w 3 calach ale 2,75 minimalne mniejsze tez nie powinno byc złe pod seryjny wydech,rozglądałeś  sie za dp? Niektórzy piszą ze te gotowe np turboworks nie pasują idealnie trzeba flansze rozwiercac i niby czujnik jest za nisko wspawany i wali błąd...

Edytowane przez Leszczonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie zamierzam 3 cale i środek wywalić i wstawić przelotówkę , dp to od baq garage jest w dobrej cenie i z kwasówki a wejscia na sondy sa podwyższone ale wyłącznie 2 sondy to żaden problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś namiar na baq garage ?:) podeslij link lub namiary na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2019 o 18:37, Leszczonka napisał:

podobno cos zmieni sie dźwięk ale nie dużo,trzeba by było cały raczej dolot zrobić zeby to gadało

Zmienia się dźwięk. U mnie dodatkowo pojawiły się strzały przy zmianie biegów podczas przyśpieszania. Wcześniej było tylko słychać jak skrzynia zbijała biegi np. podczas dojeżdżania do świateł. Mam u siebie DP, do tego środkowy przelotowy oraz dwa końcowe i kiedy lecisz ogniem to słychać auto z daleka :)

83E9BEF2-2D64-4A6C-99C2-9171E90C9926.jpeg.cb73f5bed2fb29d405d8828e86252ede.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Hugo napisał:

Zmienia się dźwięk. U mnie dodatkowo pojawiły się strzały przy zmianie biegów podczas przyśpieszania. Wcześniej było tylko słychać jak skrzynia zbijała biegi np. podczas dojeżdżania do świateł. Mam u siebie DP, do tego środkowy przelotowy oraz dwa końcowe i kiedy lecisz ogniem to słychać auto z daleka :)

83E9BEF2-2D64-4A6C-99C2-9171E90C9926.jpeg.cb73f5bed2fb29d405d8828e86252ede.jpeg

 

Właśnie temu pisze że wydech zrobic wtedy to sie zmieni bo przy samym dp i reszta seria chyba nie wiele bedzie gadał czy to piszesz ze na serii już strzelało?Prezes miał mi ogarnąć takiego dp pisałem nawet ale zgasła nadzieja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tylko różnicę w dźwięku kiedy po montażu całego wydechu, wrzuciłem DP ?

Ja miałem ogarnąć? ? Ja nie mam czasu na takie zabawy. Jedyne co mogę zrobić, to podać namiar na klubowicza, który to robi i możesz się dogadywać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2019 o 18:47, Hugo napisał:

Zmienia się dźwięk. U mnie dodatkowo pojawiły się strzały przy zmianie biegów podczas przyśpieszania. Wcześniej było tylko słychać jak skrzynia zbijała biegi np. podczas dojeżdżania do świateł. Mam u siebie DP, do tego środkowy przelotowy oraz dwa końcowe i kiedy lecisz ogniem to słychać auto z daleka :)

83E9BEF2-2D64-4A6C-99C2-9171E90C9926.jpeg.cb73f5bed2fb29d405d8828e86252ede.jpeg

 

A jak z mocą w aucie po montażu przelotówek ? Robiłeś może jakis remap silnika ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dawiom napisał:

A jak z mocą w aucie po montażu przelotówek ? Robiłeś może jakis remap silnika ? 

Silnika i skrzyni ? 320KM/460Nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Hugo napisał:

Silnika i skrzyni ? 320KM/460Nm

Można wiedziec gdzie dokonywałeś tych modyfikacji ?

 I jak auto sie zbiera ? jakiś czas od 0 do 100  mierzyłeś ?

 I czy przy tych modyfikacjach montowałeś większy intercooler lub turbo hybrydę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2019 o 19:08, Hugo napisał:

Widziałem tylko różnicę w dźwięku kiedy po montażu całego wydechu, wrzuciłem DP ?

Ja miałem ogarnąć? ? Ja nie mam czasu na takie zabawy. Jedyne co mogę zrobić, to podać namiar na klubowicza, który to robi i możesz się dogadywać ?

Możesz podesłać namiar do klubowicza? Chcę zrobić komplet ale w MG mają magiel i pierwszy wolny termin to połowa października ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mikywos napisał:

Możesz podesłać namiar do klubowicza? Chcę zrobić komplet ale w MG mają magiel i pierwszy wolny termin to połowa października ?

@toman ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...