Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne zachowanie hamulców


soku11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam "problem" z hamulcami w A4 B5 2.8 quattro tiptronic. Ogólnie kilka lat temu to była brzytwa. Teraz hamują nieźle, ale trzeba w to wkładać sporo siły. Dodatkowo nieraz zdarza się, że przy cofaniu po odpaleniu muszę aż zaprzeć się, żeby auto zahamowało - kilka razy prawie w coś przez to przywaliłem. W jeździe do przodu po odpaleniu aż tak nie ma. Po chwili jazdy jest lepiej.

Oddałem auto do mechanika i on obstawia serwo (bez rozkręcania), bo reszta układu jest ok (klocki i tarczy, itd). I problemy mam dwa.

1. Czy to aby na pewno serwo? Robiłem testy serwa na wyłączonym silniku i było niby książkowo (szczelne?). Wyczytałem że jest też opcja nieszczelnego przewodu podciśnienia. Czy da się to sprawdzić bez wakuometru? I gdzie ten przewód jest? Zaglądałem do serwa i widziałem jeden przewód który wchodzi w dół silnika (pod serwem - ciężki dostęp) w metal. Guma na końcu była dość sparciała. Czy to ten przewód?

2. Nie wiem jakie serwo kupić. Nr części wg etki to 8d2 612 107 bądź 4b3 612 107. W internetach widzę bardzo różne serwa podobne do mojego o numerach np 8d0 612 105. Niektóre są takie mniejsze, inne większe. U mnie w aucie jest niby większe. Czy ktoś wie jak jest z tą numeracją? Czy można zamiennie sobie tym wachlować?

 

Dodatkowo mam takie efekt, że nieraz przy puszczeniu hamulca tak jakby włącza się pompa ABS - przygasają na chwilę światła i słychać buczenie. Czy to może mieć związek z serwem? Kiedyś miałem dość spore problemy z ABS które skończyły się wymianą kilku pomp, a pomogła wymiana samej koronki w jednym z kół.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...