Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niska prędkość maksymalna 2.0 tdi quattro 177km mapa na 210km


Cainbro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z dość niską prędkością maksymalną, tzn powyżej tych 180kmh idzie bardzo powoli, doczłapie się  do tych  218km/h, co jest maksem i już stop, oczywiście z gazem w podłodze... 

Chciałbym zapytać was o radę, co można sprawdzić, co zlecieć mechanikowi by rzucił okiem. 

Przed zmianą mapy na to 210koni, było jak dobrze pamiętam, tak samo, a na pewno nie lepiej, więc to wykluczam, a na hamownie jadę w lipcu, jak będę na urlopie w Polsce, także proszę was koledzy o pomoc, pozdrawiam ☺️

 

A4 Avant 2012 119k przebiegu, 2.0 tdi 177 mapa na 210 (około) quattro, manual, opony Continental Conti sport Contact 5 245/45x18 

Edytowane przez Cainbro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny dylemat  awant oska  silnik Caha +chip na około 210ps zbiera sie lepiej od seri znacznie natomiast  powyzej 160 to mam wrazenie ze juz w ogole on nie jedzie szok pierwsze wrazenie chyba cos sie popsuło... na oponkach toyo 215 18, albo mamy cos skopane .. albo te diesle sa poprostu takie  srednio szybkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jacktdi99 napisał:

Mam podobny dylemat  awant oska  silnik Caha +chip na około 210ps zbiera sie lepiej od seri znacznie natomiast  powyzej 160 to mam wrazenie ze juz w ogole on nie jedzie szok pierwsze wrazenie chyba cos sie popsuło... na oponkach toyo 215 18, albo mamy cos skopane .. albo te diesle sa poprostu takie  srednio szybkie

Ale no zwykle porównując pomiary innych z Youtuba to wydaje się dość dziwne, u Ciebie ośka powinna iść raczej więcej niż quattro, Ale no widzisz, co tu sprawdzić, od czego zacząć ?‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagram na dniach jak idzie , spróbuj rowniez, zobaczymy czy to nasz wymysł czy cos nie tak, moze ktos sie wypowie ogladajac to..wczesniej miałem pasta b6 tez po chipie na 200ps leciał lepiej do 200 było znacznie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2019 o 23:57, Jacktdi99 napisał:

Mam podobny dylemat  awant oska  silnik Caha +chip na około 210ps zbiera sie lepiej od seri znacznie natomiast  powyzej 160 to mam wrazenie ze juz w ogole on nie jedzie szok pierwsze wrazenie chyba cos sie popsuło... na oponkach toyo 215 18, albo mamy cos skopane .. albo te diesle sa poprostu takie  srednio szybkie

Hmm mam CAHA w Q na  255.35.19 i 240 lecialem i szlo dalej ale jak krew z nosa. W mmi masz wyłączona  blokadę predkosci? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak soft z d*py to na wysokich biegach trubo może przeładowywać i limitery tną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w mmi sprawdze blokade predkosci?

soft gotowiec wiec nie wykluczam, teori Marcina ..

vag comem mozemy jakos potwierdzic skopane wartosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2019 o 13:09, Pabloo82 napisał:

Hmm mam CAHA w Q na  255.35.19 i 240 lecialem i szlo dalej ale jak krew z nosa. W mmi masz wyłączona  blokadę predkosci? 

Gdzie w mmi sprawdze blokade predkosci?

 

Edytowane przez Jacktdi99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jacktdi99 napisał:

Gdzie w mmi sprawdze blokade predkosci?

 

Car/instrument cluster/ speed warning / wyłącz to moze to cos da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2019 o 19:52, Pabloo82 napisał:

Car/instrument cluster/ speed warning / wyłącz to moze to cos da

to nie jest ograniczenie/blokada tylko ostrzeżenie. Oficjalnie kagańca niema ale producenci przy wyższych prędkość tną paliwo więc motor niema siły przemielić oporów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...