Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przygotowanie czujnika pedału sprzęgła


bubbba

Rekomendowane odpowiedzi

Czy przed montażem nowego czujnika pedału sprzęgła trzeba go jakoś przygotować/wyregulować ? Spotkałem się z jakimiś informacjami, że np czujnik pedału stopu należy najpierw wyciągnąć całkowicie popychacz co powoduje wyregulowanie wyłącznika. Czy przy czujniku pedału sprzęgła też należy coś takiego zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie robisz, bo tylko zepsujesz. Wkładasz w takim stanie w jakim wyjmiesz z pudełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj sobie stary czujnik z nowym. Ja trafiłem na nowy egzemplarz, który miał dłuższą dźwignię niż stary i musiałem ją obciąć.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2019 o 18:29, przem8 napisał:

Nic nie robisz, bo tylko zepsujesz. Wkładasz w takim stanie w jakim wyjmiesz z pudełka.

Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dayd_4 napisał:

Porównaj sobie stary czujnik z nowym. Ja trafiłem na nowy egzemplarz, który miał dłuższą dźwignię niż stary i musiałem ją obciąć.

Pozdr.

No chyba aż tak drastyczna ingerencja nie jest potrzebna ? Czy w nowych czujnikach nie występuje jakiś system samoregulacji, który załatwia takie sprawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest aż tak skomplikowane.

Nie ma tam żadnej regulacji. Wyciągnij stary czujnik, porównaj z nowym. Jeżeli ich długości są takie same, wciśnij trzpienie w obydwu czujnikach i zobacz, czy chowają się tak samo głęboko. Jeśli tak, to zakładaj. Wsadź w otwór, przekręć, podłącz. Wszystko.

W moim przypadku, czujnik był za długi, wziąłem nożyk i go skróciłem, żeby był takiej samej długości jak stary. 2 minuty roboty i działa. Jakbym miał jechać oddać nowy czujnik, zamawiać następny, tydzień był się bujał i tracił tylko czas. Dlatego sam go skróciłem.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...