Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wskaźnik paliwa źle pokazuje...


Viktor0792

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Wskaźnik paliwa nigdy nie szedł do rezerwy , nie wiem w czym problem , plywakiem ruszałem gdy dałem do zera to wskaźnik nie spadł, mzoe ta płytka jest popsuta...

1.8T quattro avant

Test vagiem wszystko okej wyszło zwrro błędów

Edytowane przez Viktor0792
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W quattro są dwa pływaki. Ich wskazania można podejrzeć w blokach pomiarowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile na baku przejeżdżasz? Czy należy rozumieć że wskaźnik nie spadł do rezerwy ale paliwa zabrakło w aucie? Podaj kodowanie licznika i opisz trochę dokładniej problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom paliwa nigdy mi nie spadł do rezerwy zawiesza się wskazówka przed czerwona linią, odkąd kupiłem auto nigdy mi się nie zapaliła kontrolka z rezerwy, w vcds w teście wskazówki przechodzi test wskazówka do 0 zrobi do połowy info pełna, jak do pełna zatankuje to wskaże pełny bak

Jskie bloki sprawdzić i jak je odczytać , i gdzie odczytam kod licznika z tego co kojarzę ma chyba 5 cyfr,bale proszę mnie nakierować

Edytowane przez Viktor0792
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest coś takiego jak kalibracja wskaźników, kanały 33 i 34, do tego można wprowadzać korekty dla poszczególnych czujników - kanały 29 i 30. Niestety nigdy nie robiłem tej kalibracji więc nie podpowiem Ci jak to zrobić w szczegółach

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_(8E)_Instrument_Cluster_(8EC/8ED/8HE)

Kodowanie dla B6 masz poniżej:

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_(8E)_Instrument_Cluster_(8E2/8E5/8H7) ale podejrzewam że masz poprawnie zakodowany licznik (zrób zdjęcie po wejściu w kanał 17

 

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok postaram się po pracy ogarnąć temat

W sumie nawet nie wiem co tam wybrać z tych opcji w kodowaniu jakie cyfry wpisac

Mam kodowanie 01101 w liczniku według rossa tech jest okej więc już sam nie wiem a grupy mi nic nie pokazują

Edytowane przez Viktor0792
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra , kodowanie dobre miałem ... dalej mam problem nie wiem co mam zrobic :(   ciagle pokazuje np komputer 180 Km i wtedy jujz paliwa nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do pływaków może któryś się zawiesił. 

W vagu to chyba bloki pomiarowe 4, ale nie jestem pewien, musiałbym sprawdzić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze pytanie bo wedlug numerów na allegro pisze ze niby do audi a4 b6 ale silnik 3.0 V6 to moze takie same montowali bo myslalem zeby kupic taki uzywany i sprawdzic bo na moim na potencjometrze jest cos jak by ktos majstrowal kiedys jak by ktos cos lutował

8E0201317N

 

jest jakis szpec co moze mi pomoc bo mnie juz to wkurza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam tak że jak mam fizycznie mniej niż pół baku to czasami się zdaża że wywala kontrolkę rezerwy i wskazówka leży. Przyczyna to lewy pływak. Po wyjęciu i podłączeniu omomierza i ruszaniu pokazuje właściwe wartości tak samo przy podpięciu vcds. Płytka jest ok. Robiłem również kalibrację na pełnym baku i nic to nie dało. Po wpięciu rezystora w wtyczkę lewego pływaka jest ok tyle że wartości są niedokładne.Wiązkę również sprawdzałem i jest ok. Poprostu ażeby mnie to nie denerwowało to staram się mieć ponad pól baku.Podmieniłem pływak lecz kupiłem  ten nowszy który działa na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...