Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szron na rurce z klimatyzacji


chudy1990

Rekomendowane odpowiedzi

witam ostatnio byłem nabić klimatyzacje i wszystko było ok ostatnio było parę  dni chłodno wiec jej nie używałem ,teraz zrobiło się gorąco i klima dmucha ciepłym powietrzem i zauważyłem że cieka rurka przed zaworkiem przy silniku cała zaszroniona a około 5 cm od zaworka ciepła 

miał ktoś taki objaw ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę to tam jest dławik/filterk i prawdopodobnie jest zapchany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie już zamówiłem dławik wymienię go i zobaczymy jaki będzie efekt ,wygląda jakby czynnik przez niego nie umiał się przedostać  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chudy1990 napisał:

witam ostatnio byłem nabić klimatyzacje i wszystko było ok ostatnio było parę  dni chłodno wiec jej nie używałem ,teraz zrobiło się gorąco i klima dmucha ciepłym powietrzem i zauważyłem że cieka rurka przed zaworkiem przy silniku cała zaszroniona a około 5 cm od zaworka ciepła 

miał ktoś taki objaw ??

jak jest szron to za mało czynnika wychodzi na to ,ze gdzies ubywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj byłem sprawdzić i jest tyle czynnika ile mi nabili miesiąc temu a tam gdzie znajduję się dławik to jest ciepła rurka a dalej lód więc wygląda jak przytkane 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2019 o 11:07, chudy1990 napisał:

wczoraj byłem sprawdzić i jest tyle czynnika ile mi nabili miesiąc temu a tam gdzie znajduję się dławik to jest ciepła rurka a dalej lód więc wygląda jak przytkane 

 

i jak udało się rozwiązać problem ? może doradzi ktoś jak powinno być z tą rurką? czy cała powinna być zimna czy ciepła do pewnego miejsca ? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2019 o 11:07, chudy1990 napisał:

wczoraj byłem sprawdzić i jest tyle czynnika ile mi nabili miesiąc temu a tam gdzie znajduję się dławik to jest ciepła rurka a dalej lód więc wygląda jak przytkane 

 

Ciekawe jak tego dokonał? Mam nadzieję cicha że zważył butle po odessaniu czynnika z układu? ???

Kolega ma nieszczelny układ, dysza się nie może sama zapchac sama z siebie, jak zamarza rurka to jest za mało czynnika i nie zalecam jeździć na klimce bo przy dalszym ubytku czynnika lód dojdzie do sprężarki i jest po zabawie

(taa i teoretycznie się zapcha lodem dysza ?, coraz mniejsza ilość czynnika sprawi rozprezanie go przed dysza, potem przed sprężarka, potem w sprężarce, przy 50 stopniach przy asfalcie nie zadziała czujnik hp) taki know how xd

Edytowane przez Kejsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć problem rozwiązany zabrudzony dławik był i nie przepuszczał czynnika  , opróżniłem układ wymieniłem dławik koszt 8 zł i sprawdziłem szczelność i napełniłem na nowo od tamtej pory chłodzi jak szalona i na rurce niema szronu .pozdrawiam 

Edytowane przez chudy1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...