Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana skrzyni biegów


marcinbob_89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prawdopodobnie czeka mnie wymiana skrzyni biegów. Silnik 1.8 t BFB 5-biegów. Czy ktoś się orientuje czy wszystkie silniki z tym oznaczeniem miały takie same skrzynie, ewentualnie od jakich silników podejdzie skrzynia, na co zwrócić uwagę, czym mogą się różnić, jakie różnice w przełożeniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wlepce w komorze silnika masz kod skrzyni. Jeśli przełożenia Ci odpowiadają to szukaj identycznej skrzyni, jeśli chcesz kombinować to poczytaj wątki dot. skrzyń bo typów skrzyń jest bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć sobie skrzynie 6 z b7 a jak nie chcesz kombinować to 5 biegową z b7 chyba hfd taką miałem u siebie jest dłuższa niż 5 biegowa w b6 z tego co czytałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Misieqq7 napisał:

wrzuć sobie skrzynie 6 z b7 a jak nie chcesz kombinować to 5 biegową z b7 chyba hfd taką miałem u siebie jest dłuższa niż 5 biegowa w b6 z tego co czytałem:)

Nie ma problemów ze zmianą skrzyni 5 biegów na 6? Jakie są wady i zalety skrzyni 6 biegowej? Coś jeszcze muszę zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcinbob_89 napisał:

Nie ma problemów ze zmianą skrzyni 5 biegów na 6? Jakie są wady i zalety skrzyni 6 biegowej? Coś jeszcze muszę zmienić?

nie ma problemów. potrzeba skrzynie z łapą i poduszką komplet i  do 6 biegowej skrzyni potrzebujesz jeszcze wymienić wybierak skrzyni. zależy gdzie w większości jeździsz na trasy 6 super sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się bawić to konkretnie dlatego kolego wrzuć sobie skrzynię 6b ale razem z quattro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, bobikos napisał:

Jak się bawić to konkretnie dlatego kolego wrzuć sobie skrzynię 6b ale razem z quattro.

Niestety nie stać mnie na takie zabawy, a z drugiej strony nie wymaga mi quatro ponieważ nie mam problemów w zimie z podjazdami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jednak nad 6 biegową. W sumie na trasie mało jeżdżę ale czasami się zdarzy gdzieś jechać. Przy jakiej prędkości mniej więcej można śmiało lecieć na 6 biegu? Jak wygląda jazda gdy przyjdzie korzystać przez większość czasu z 5 bieg, jak wtedy wyglądają przełożenia na tych 5 biegach i spalanie

Edytowane przez marcinbob_89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bobikos napisał:

na wlepce w komorze silnika masz kod skrzyni. Jeśli przełożenia Ci odpowiadają to szukaj identycznej skrzyni, jeśli chcesz kombinować to poczytaj wątki dot. skrzyń bo typów skrzyń jest bardzo dużo.

gdzie ta wlepka się znajduję bo nigdzie nie namierzyłem:/ dzwoniłem do serwisu i powiedzieli że u mnie siedzi GGG i jest zamienna na GBR, GEA i HFD. udało mi się odczytać kod z mojej skrzyni i potwierdził się GGG

z tego co się orientowałem to GBR pokazuję że jest od 1.9 tdi, czy taka skrzynia faktycznie podejdzie, czym może się różnić
GEA to skrzynia z bexa 6B
HFD to też dla silnika BFB

Edytowane przez marcinbob_89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...