Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kto pomoże przy doborze serwa


Mateusztrb

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam problem z moim audi a4 b6 1.9 tdi 130km silnik avf. Problem polega na tym że najprawdopodobniej padło mi serwo tak stwierdził mechanik. Zaproponował mi kupno Nowego że sklepu lecz cena mnie trochę przeraża i chcem kupić używane. Problem polega na ten że jak wpisuje nr. Części(8e0612105m) to wyskakują mi te serwa ale z innych modelow audi np z a6 z silnikiem 2.5 czy takie serwo będzie pasowało bo nie chciałbym kupić A później odsyłać bo nie takie. Liczę na waszą pomoc A może ktoś z was ma na zbyciu. Pozdrawiam Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedał hamulca po 3-4krotnym naciśnięciu robi się twardy. Pompa vacum była sprawdzana i jest ok trak twierdzi mechanik sprawdził ciśnienie i coś jeszcze i było ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj kupiłem z seata exeo z końcówką AJ serwo i działa jak najbardziej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mateusztrb napisał:

Pedał hamulca po 3-4krotnym naciśnięciu robi się twardy. Pompa vacum była sprawdzana i jest ok trak twierdzi mechanik sprawdził ciśnienie i coś jeszcze i było ok 

Typowy objaw króćca pompy. Jak przegazujesz pedał wraca bo nabija podciśnienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pchaj się w koszty sprawdź samemu czy rusza się króciec z lewej strony do którego jest podłączony sztywny wąż który przechodzi przez grodz do serwa. Jeśli jest ruchomy to powinieneś słyszeć jak syczy. 

Edytowane przez luki19862121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam się na tym używane serwo kosztuje około 200 zł myślę.ze to cena w.miare ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Koledzy dobrze Ci radzą żebyś sprawdził w pierwszej kolejności króciec vacum. Jeśli jest obruszany to wymiana serwo niczego nie zmieni.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2019 o 05:29, Mateusztrb napisał:

Niestety nie znam się na tym używane serwo kosztuje około 200 zł myślę.ze to cena w.miare ok

Tak niby ok.

Ale daj mechanikowi ok 150za zmianę i nic nie pomoże to raczej beda duże koszta za nic.

Sprawdź kruciec to 5 min roboty.

Poczytaj o tym będziesz wiedział co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w ostatnim czasie tez padło serwo przy 2.0 alt i w czwartek już będę wymieniał. Na moje oko objawy które opisałeś nie pasują do końca na serwo, ja bym podjechał jeszcze do innego mechanika. Ogólnie serwo raczej rzadko się psuje wiec lepiej kupić używkę. Ważne żeby nr kat się zgadzał i serwo powinno pasowac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziękuję za wasze komentarze sprawa rozwiązana okazało się  że to jakaś rurka z zaworem zwrotnym który wchodzi do serwo część nowa 140 zł ale pomogło wszytko działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...