Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tylna lampa - światło z opóźnieniem


Krzysiek_A4/A6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Temat chyba prosty ale drażniący.

Od jakiegos czasu kiedy przekręcam kluczyk w zapłon pojawia sie na fisie komunikat spalonej zarówki w tylnej prawej lampie.

Niby nic dziwnego, ale po chwili komunikat gaśnie i wszystko działa.

Zdecydowałem sie wymienić zarówkę. Po wyjęciu lampy, dostaniu się do odsłoniętych zarówek i próbie jej wymiany okazało się, ze nowa żarówka reaguje dokładnie tak samo.

Wkładam - nie świeci a po ok 3 sekundach zaczyna świecić. Sprawdziłem tak ze 3 żarówki i efekt ten sam. Znaczyloby ze z nimi wszystko ok.

Muszę jeszcze to sprawdzić ale wydaję mi się, że sygnalizacja spalonej zarówki pojawia sie zaraz po właczeniu zakłonu, a gasnie kilka sekund po przełaczeniu włacznika w pozycję świateł mijania.

Jakieś pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tylko  w jednaj lampie  tak masz  to może na początek zacząć od podstaw czyli czyszczenia styków w kostce i mocowani żarówek wszystkich w danej  lampie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, dalej kupa. A tak naprawdę do pogłębiło się bo ani od razy ani po chwili komunikat nie gaśnie a światła nie ma.

Na szybko poradziłem sobie z tym najprosciej jak potrafiłem. Zapożyczyłem zasilanie z drugiej lampy. Światła działaja ale oczywiscie na FIS błąd, nie moze być inaczej.

Kiedy rozebrałem lewy boczek moim oczom ukazał się (prawdopodobnie) moduł haka. I to właśnie wychodzący z niego kabel zasilania do prawej lamby pozbawiony był napięcia. VAG pokazuje 00985 - Right Tail Light (M2); 57-00 Electric Circuit Failure.

Tak sobie rozmyślam, że jesli odciąłem przedów zasilajacy przy module i podłaczyłem go z takim samym przewodem drugiej lampy i wszystko funkcjonuje to chyba w stykach, kostkach i samej lampie wszystko jest w porządku. dobrze muslę? Brakuje napięcia na przewodzie wychodzacym z modułu do lampy.

 

Jakies podpowiedzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...