Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z klimą - Nie chłodzi


szpakuziom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie chłodzi mi klimatyzacja.. 3 lata temu kupiłem samochód, z początku klima chłodziła ciężko (musiała się rozhulać), rok temu w końcu ją nabiłem, ale bez skutku, zostawiłem ten problem, ponieważ ciężko z kasą. Teraz chcę się za to zabrać, w blokach pomiarowych ostatnia wartość pokazuje 2 bary, jak włączę, to rośnie maksymalnie do 6 barów. U szwagra w sprawnej pokazuje od 6 do 15 barów... Kiedy włączę klimę, to słychać takie jęczenie delikatne, znak, że sprężarka się załącza, ale bez skutku. Wentylator się nie włącza... Wiem, że trzeba ten samochód oddać do ludzi, którzy się tym zajmują, choćby odzyskać czynnik, który rok wcześniej nabiłem, ale co może być waszym zdaniem> Zbierać na nową sprężarkę, czy wina leży w dławiku? Dodam jeszcze jedną ważną być może informację. Nabijałem klimę pod namiotem w na parkingu u kolesia, kiedy mi nabił klimę, to nie mogłem jej włączyć, ponieważ miałem walnięty czujnik wysokiego ciśnienia, który wymieniłem zaraz po przyjeździe do domu, okazało się, że w dodatku uciekał gaz, jechałem tak przez 10km, czyli jakieś 15 minut maks, myślicie, że to wystarczyło, aby cały czynnik uciekł? Żałuje trochę, że nie cofnąłem się do tego partacza...

Edytowane przez szpakuziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje to masz mało czynnika. Jedź do speca, niech odzyska pozostały czynnik i najlepiej niech Ci sprawdzi szczelność azotem. Czynnik teraz nie jest tani i szkoda, żeby w razie usterki czynnik wyparował w kilka dni albo i godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak Ci się nie załączy jak przyczyną będzie brak czynnika. Kiedyś miałem przypadek, że brakowało 250g i klima już nie działała i wiatrak też się nie kręcił. 

Jeśli chodzi o chłodzenie to powinien się załączyć przy około 99 stopniach, a vagiem też możesz sprawdzić.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnenie czynnika powinno być (bez włączonej klimy) między 4-7 bar ( w zależności od temp. zewnętrznej). Przy dzisiejszej pogodzie to spokojnie będzie 7 bar. Przy ciśnieniu 2 bar podejrzewam, że czujniki nie pozwala na odpalenie kompresora.

Jak jest nieszczelność to wystarczy chwila i nie ma czynnika. Ja ostatnio zmieniałem u siebie kompresor, płukałem układ. Do tego musiałem opróżnić układ (nabity na max), przez zaworek całość poszła w atmosferę w 20 sec.

Nie jeździł bez czynnika bo zatrzesz kompresor (ja zatarłem nowy bo byłem nieświadomy). Jak się bierzesz za naprawę to kup i wymień dławik (15 zł) i osuszacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, więc tak zrobię i zobaczymy... Więc uważajcie również na tych pod namiotami, mi niby sprawdzał szczelność i d*pa, poszło wszystko w atmosferę zanim się zorientowałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...