Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wywala czynnik w gorące dni na postoju. Trzy razy nabijana :/


Spike_JBL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dziwny problem z klimatyzacją. Auto kupiłem w lutym tz było jeszcze chłodno i wszystko było ok. Pierwsze upały przyszły w kwietniu. Było ok 30 stopni na dworze w słońcu auto stało na parkingu. Odpaliłem ruszyłem ok 100m i stanąłem na światłach z pod maski poleciała para myślałem że woda zagotowała się i taki dzwięk. Po zaglądnięciu pod maske okazało się ze jest zielono ( fosfor) obok sprężarki klimy. Myślałem że może rurka jakaś pękła albo coś rozszczelniło sie i wywaliło czynnik. Klime wyłaczyłem całkowice bo bałem sie że cos sie stanie. Po podjechaniu do serwisu klim podłaczeniu okazalo sie ze wszystko jest szczelne a czynnika zostalo 250g wywaliło ponad połowe. Mechanik spuscil nabil kazał odpalic auto chodzilo podlaczone do maszyne cisnienie stwierdzil ksiazkowe na dwoch zegarach. Chodzil tak z 15 min wszystko bylo ok. Spawdzal lampa uv wszystko ok. Stwierdzil że było zaduzo nabitej klimy w zimie ktos to robil zanim kupiłem i dlatego wywalilo zrobilo sie goraco i czynnik sie rozpreza i musial wywalic nadmiar. Po ok 3 dniach stalem pod blokiem gadalem ze znajomym na odpalonym aucie ok 20 minut i po 20 minutach wystrzelilo znowu spod maski pare. Pojechalem na drugi dzien do tego mechanika stwierdzil ze cos musialo sie zawiesic i wywalilo nabil znowu kazal odpalic stal odpalony z 30 min podlaczony do tego sprzetu i nie zrobilo sie ponownie u niego. Myslalme ze jest juz ok. Po dwoch tygodniach znowu goracy dzien chwilowy korek na swiatlach i mi znowu strzela spod maski. Zalamalem sie bo byla nabijana dwa razy sprawdzone niby wszystko i dalej to samo.

Bylem na kompie po pierwszym wytrzeleniu wtedy bylo 250g czynnika pokazalo blędy     

03220 - zawor blokujacy uklad chlodzenia climatronic

              -zwarcie lub obwod przerwany

              -staly

00457 - modul sterowania siecia

           - kod kontroli usterek

            - nieciagly

00256 - cisnienie A/C / czujnik temperatury

            - sygnal nieprawidlowy

            - nieciagly

 

Jestem aktualnie w szwajcari i mam problem z kompem zeby teraz zobaczyc. Mechanik  na poczatku stwierdzil ze te bledy byly od malej ilosci czynnika?? Teraz podejrzewam ze juz duzo czynnika nie zostalo bo wybilo od ostaniego nabijania z 3 albo 4 razy zawsze jak stoje w miejscu i jest cieplo na dworze tz ponad 25 stopni. Nie uzywam chlodzenia od dwoch tygodni a na dworze tragedia. Nabijac ja dalej nic z tym nie robic odpada szkoda pieniedzy

Doradzcie co o tym myslicie bo tragedia boje sie ze pojade do mechanika zacznie cudowac wymieniac sprezarke itp a cisnienie bylo idealne.

Sorry ze tak rozpisalem sie ale chcialem przedstawic jak to sie dzialo 

 

53810864_336249580353498_4453655939471376384_n.jpg

55826984_277450716513727_4624610391064838144_n.jpg

61836843_577243896015362_7936887146810441728_n.jpg

62065049_193293794896627_2243859020450365440_n.jpg

Edytowane przez Spike_JBL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że do sprawdzenia chłodnica klimy czyli skraplacz, stan lamelek, czystość. Dalej wentylatory, czy działają, jak działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem u mechanika sprawdził kompem pokazało te same błędy tylko miał vcds i bardziej były opisane ale też te 3. Zobaczył lusterkiem pod sprężarke i stwierdzil ze sprezarka do wymiany bo widzi od spodu ze nie szczelna i czujnik cisnienia do wymiany. Jestem w szwajcarii koszt tutaj tego ok 800 frankow z robotą sprezarka w tym nowa oryginalna taka jak byla sama sprezarka widzialem na kompie u niego 650f. Mówiłem o objawach że tylko na postoju jak gorąco itp stwierdził że pewnie jak jade też wywala i nie widze. Ja widzialem dokladnie ze to lecialo z tego co zaznaczylem na zdjeciach bo jak zaczelo wybieglem otworzylem maske i widzialem ze dokladnie takze jest tam teraz w kolo w fosforze jak strzelalo. Nie wiem tragedia nie wiem co robic ? szczelność sprawdzali w polsce na maszynie i mowili ze ksiazkowa i cos czuje ze to nie sprezarka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory chodzą jak wlaczam klime odrazu, Czasami tez robilo sie tak po krotkim nawet dystansie 7 km ze jak gasilem to potrafily chodzic jeszczd z 10min. Jak bylo zimno to tak bylo za kazdym razem teraz raz chodza jak zgasze raz nie. A co to jest co zaznaczylem na zdjeciu jakis zawór śrubka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że klima normalnie włącza sie caly czas. Teraz napewno jest mało czynnika ale pomimo jak ją włacze caly czas chodzi nie chlodzi tak jak na poczatku jak byl full ale dalej chlodzi. Ani razu kontrolka od klimy nie zgasla .. Poprostu nie uzywam jej teraz bo wiem ze jak zrobi sie cieplej to znowu zacznie wywalac i teraz zostalo malo czynnika wiec nie chce jej uszkodzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...