Skocz do zawartości
IGNOROWANY

chip tuning Toruń


zielaq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o opinie gdzie najlepiej zrobić chiptuning (a4 b6 1.8 BEX Quattro)


Wiem że były już wątki tego typu ale z tego co znalazłem są z przed 2 lat albo i lepiej.


W Toruniu do wyboru mam klika firm. Jest AGMA (ok 700zł), XPOWER Chiptuning Toruń (ok 1000 zł) oraz electric-service (ok 700 zł).
Niedaleko też jest do BRK (Inowrocław) które było polecane na tym forum jednak ich stawka jest znacząco wyższa niż np w Agma. 

Ma ktoś jakieś w miarę świeże doświadczenia?  Warto dopłacać do BRK? a może polecicie jeszcze coś innego ?
Auto jest seryjne i nie chce poza programem póki co nic robić (poza założeniem za jakiś czas instalacji gazowej) stąd drugie pytanie - wiadomo że jak jest ciepło - szczególnie teraz koło 30st i zapewne to ma wpływ na mniejsze osiągi - czekać na niższą temp czy zupełnie na to nie patrzeć i jechać ?

Przy okazji w różnych firmach które robią chipy dowiadywałęm się oraz na katalogach online widziałem że ok 220 km to max co można zrobić na seryjnych gratach (niektórzy mówią że 210km) ale bardziej chodzi o Nm. Jedni robią +40Nm inni +60Nm, a np tutaj na forum sporo ludzi pisze że po chipie mają 340Nm - a seria ma 240. Skąd takie duże rozbieżności w tych Nm? 

Pozdrawiam

Edytowane przez zielaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do firmy nie podpowiem bo jestem z Lublina. Natomiast wynik to troche sprawa indywidualna, kwestia stanu silnika i osprzetu.

Jak wszystko ok, silnik i osprzet w dobrym stanie, to po samym chipie powinno byc te 220 km i 320 nm. Takie wyniki sa najczesciej z seryjnego bexa. U mnie tez tyle bylo. Na wiecej nie licz, do tego juz potrzebne sa zmiany mechaniczne, czyli conajmniej dp i wieksze wtryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 220km i 324nm i mam dp i wtryski z bama. Robione latem. 

I nie było problemów z zapłonem znaczy na 95 było slabiej ale  po tankowaniu  98 było już  oki.

Dużo też robi pomiar na hamowni .  Jedni pewnie mają zawyzony wynik inni w dole.  Jedni robią w zimie to też ma znaczenie. Także dużo czynników 

Ja jeszcze z ciekawości sprawdzę swój na innej hamowni tak dla porównania, Ale poczekam aż chłodniej  będzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pojechal do Radomska do kolegi z forum Łukasz13 pełna profeska za uczciwą cenę. P.S mniejszą niż to co podałeś  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Łukasza13 żeby zrobić tuning to nawet nie trzeba jechać - można to załatwić zdalnie. Jedyny minus - brak wykresu z hamowni, ale co to za minus... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz13 ten Pan się tym zajmuje? :P

W dniu 8.06.2019 o 20:01, zielaq napisał:

Witam.

Proszę o opinie gdzie najlepiej zrobić chiptuning (a4 b6 1.8 BEX Quattro)


Wiem że były już wątki tego typu ale z tego co znalazłem są z przed 2 lat albo i lepiej.


W Toruniu do wyboru mam klika firm. Jest AGMA (ok 700zł), XPOWER Chiptuning Toruń (ok 1000 zł) oraz electric-service (ok 700 zł).
Niedaleko też jest do BRK (Inowrocław) które było polecane na tym forum jednak ich stawka jest znacząco wyższa niż np w Agma. 

Ma ktoś jakieś w miarę świeże doświadczenia?  Warto dopłacać do BRK? a może polecicie jeszcze coś innego ?
Auto jest seryjne i nie chce poza programem póki co nic robić (poza założeniem za jakiś czas instalacji gazowej) stąd drugie pytanie - wiadomo że jak jest ciepło - szczególnie teraz koło 30st i zapewne to ma wpływ na mniejsze osiągi - czekać na niższą temp czy zupełnie na to nie patrzeć i jechać ?

Przy okazji w różnych firmach które robią chipy dowiadywałęm się oraz na katalogach online widziałem że ok 220 km to max co można zrobić na seryjnych gratach (niektórzy mówią że 210km) ale bardziej chodzi o Nm. Jedni robią +40Nm inni +60Nm, a np tutaj na forum sporo ludzi pisze że po chipie mają 340Nm - a seria ma 240. Skąd takie duże rozbieżności w tych Nm? 

Pozdrawiam

Na marginesie @zielaq, Electric Service dziś dzwoniłem, Pan powiedział 1,5 k zł za strojenie

Edytowane przez hervi89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już znalazłem I zrobiłem. Co prawda bez hamowni I nie wiem do końca ile w cyferkach wyszło Ale efekt jest zadowalający. Będę się przymierzal jednak do s2. 

Jak by ktoś szukał w okolicach Torunia kogoś kto dobrze zrobi to polecam dr fox ralfi garage.

A i cena lepsza niż u wymienianej konkurencji 

Edytowane przez zielaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2019 o 15:21, grubcio1980 napisał:

1.5 klocka za program. Masakra jakaś 

ale widzisz są ludzie i tyle płacą

za swojego czipsa płaciłem 1,2 tylko u mnie jest wydumka haha

tak samo jak my mamy "stare" fury, a płacisz jak za np. 7-letniego forda, peżota, renówkę, vw

 

tak na marginesie pamiętajmy że  hamownia hamowni nie równa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...