Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymuszenie pierwszeństwa przez taxi


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dam trochę info na temat tego na jakim etapie jest sprawa. Zgodnie z waszymi wskazówkami za które dziękuję i sam nie zauważyłem (błędne dobranie części do mojego samochodu, lampa halogen + części z przedlifta i bez sline) odwolalem się do PZU z takimi informacjami i prośba o poprawe kosztorysu i na liczenie prawidłowej kwoty odszkodowania. Dodam, że dowód rejestracyjny został mi zablokowany z powodu ostrych krawędzi przez policję. W ten poniedziałek z racji wyliczenia mi kwoty 5tus i przesłaniu na konto wypożyczalnia auta zastępczego odebrała mi samochód na prośbę pzu podojax powód że szkoda została już zakończona (rozumiem że przyjęli to na podstawie przelania mi 5tus zł na konto) przez ten czas nie byłem w stanie używać samochódu jak i mieć auta zastępczego. Wczoraj PZU odrzucilo moje odwołanie podając na brak dowodów oraz możliwość rozliczenia szkody w ich warsztatach itp. Zatem samxohdou nie naprawiłem przez ten czas bo wciąż czekałem na poprawny kosztorys i kwotę za którą mógłbym to rzeczyeoscoe zrobić. Kwota 5tys napewno nie jest taka kwota. Masakra, zderzak, błotnik, nadkole, lampa bixenon. Stoje więc teraz przed dylematem albo wstawić samochód w przyszłym tyg do ASO które samo wyślę im kosztorys do zaakceptowania i tu moje pytanie czy przez ten czas naprawy mogę skorzystać z auta zastępczego? Czy iść w zaparte i naprawić auto z oszczędności i zgłosić sprawę do sądu. Jeśli jest możliwość otrzymania naprawdę słuszny pieniędzy za powstała szkodę jestem w stanie poczekać. Poniżej prześlę jeszcze raz kilka zdjęc uszkodzenia i czekam na Wasze wskazówki :) dzięki za udział w rozmowie 

 

Dodatkowo na dole prześlę zdj faktury kolegi któremu uszkodzony tylko zderzak przedni w A4 b8 2009r przedlift. Również winny z PZU. Sami widzicie jaka to kwota 

IMG_20190630_224619.jpg

IMG_20190630_224707.jpg

IMG_20190630_235038.jpg

Edytowane przez alpen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co patyczkować z PZU. Napisz im, że otrzymane odszkodowanie nie rekompensuje nawet kosztu zakupu części zamiennych, niezbędnych do dokonania naprawy, a przy tym uwzględnione w kosztorysie likwidatora szkody (PZU) części, nie są tymi, które zostały uszkodzone. Wobec braku możliwości dokonania naprawy za wyliczoną kwotę, nadal będziesz korzystał z przysługującego samochodu zastępczego (ten można wynająć nawet od osoby prywatnej /na umowę najmu/), a naprawę zlecisz wybranemu przez siebie warsztatowi, który gwarantuje dokonanie naprawy z użyciem oryginalnych i właściwych dla tego modelu samochodu części, z zachowaniem wysokich standardów jakości, przewidzianych w technologii napraw.

Przesyłanie faktury kolegi dotyczącej likwidacji innej szkody, ma taki sam sens, jak przesłanie zdjęcia teściowej na konkurs miss nastolatek.

Zleć sporządzenie kosztorysu naprawy niezależnemu rzeczoznawcy i wyślij to ubezpieczycielowi wraz z wezwaniem do zapłaty, albo zleć naprawę w dowolnym warsztacie i wyślij fakturę za naprawę z żądaniem dopłaty brakującej kwoty. Możesz także skorzystać z naprawy w trybie rozliczenia bezgotówkowego i wtedy warsztat naprawczy będzie walczył z ubezpieczycielem o swoje pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...