Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B7 1.8T] Pomocy, turbo zwariowało


Pablo_s-c

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

Potrzebuje pilnie pomocy - coś się stało dzisiaj nagle z autem, coś zapewne ze sterowaniem turbiny...
Objaw jest taki, że dodając gaz najdelikatniej jak to tylko możliwe turbo dostaje szału i się rozkręca na max. jednak auto nie przyspiesza i nie chodzi tu o jakieś zamulenie czy szarpanie - nie przyspiesza prawie w ogóle!
Ledwie udało mi się doturlać do bazy. Brzmi to dokładnie tak jak na starcie logów dynamicznych dajemy sandał w podłogę i dopóki nie puszczę gazu to jest "szlifierka" cały czas, z tym że silnik i obroty nie reagują na to w ogóle.
Kręci się jak szalona, ale jakby nie pompuje... Wrażenia trochę przypominają gazowanie na luzie - reakcja na gaz jest błyskawiczna w obie strony, ale nic z tego nie wynika.

Check ani nie mrygnął nawet, ide się podłączyć VCDS-em, może jakiś błąd będzie i coś podpowie. Może ktoś kojarzy co by to mogło być?
DV? N75? Przepływka? Przepustnica? Czy jeszcze coś może innego? Jakieś próby mogę zrobić, coś tam odpiąć i spróbować jak jeździ?
Na logi dynaiczne nie na szans, takie klasyczne, 2,5 tyś  obrotów raczej nie przebije, nie miałem sumienia tak wiercić zawzięcie...

Ogólnie to nie jestem obcykany zbytnio w tych sprawach, wiem, że dzwonią, ale nie wiem w którym kościele :decayed: Także w razie ewentualnych pomyśłów prosiłbym prosto i z podpowiedziami gdzie patrzeć :decayed:

Z góry dzięki za podpowiedzi i pozdrawiam,

Edytowane przez Pablo_s-c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP:

Błędów nie było żadnych. Odpiąłem wtyczkę od N75, bo gdzieś znalazłem, że można spróbować - wielkiej różnicy nie ma, jedynie chyba turbo nie kręci od razu na max tylko bardziej proporcjonalnie do wciśniętego gazu. Ale i tak przesadnie, a auto nie jedzie.

W ogóle to wyje to turbo, bardzo je słychać, jak w autokarze Jelcza i nie wiem już, czy to ono nie padło właśnie. Tylko tak z dnia na dzień? Rano wszystko idealnie a popołudniu nagle kaput? I czy nie powinno być błędu, że nie może osiągnąć zadanego ciśnienia czy coś?
Jeden gość mi powiedział, że jak padnie turbo to kopci auto, ale nie wiem,  czy to jest reguła. U mnie nic nie kopci, odpala na dotyk, równiutko pracuje, dziwne to wszystko

Auto oddaje do mechanika niech to tam przejrzy czy nie ma jakichś dziur i zobaczy to turbo, bo ja nie mam warunków. Dobrze, jakbym mu powiedział co robić i gdzie szukać, bo tak to będzie trzymał auto 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odpiętym n75 powinno pompowac 0,3 bara czyli tyle co nic. Może masz jakąś nieszczelność i dlatego takie objawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...