Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja - za duze ciśnienie


RafGolonka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, borykam się z niedziałająca klimatyzacja, głownie na postoju i wysokich temperaturach panujących na zewnątrz. Auto miało przygodę w wyniku której uszkodzony został wąż od osuszacza do sprężarki, wymieniłem wiec sprężarkę, osuszacz, dławik ( z koloru białego na kolor pomarańczowy). Reszta układu została przepłukana.

Klimatyzacja w trybie low oraz najmocniejszego nawiewu chodzi bez problemu ( SPRĘŻARKA 12 BAR), problemy zaczynają się gdy ustawie temperaturę w climatronicu, wowczas po pewnym czasie zaczyna sam sie właczac ECON. 

Po podłączeniu do Vaga wyskakuje błąd z zbyt wysokim ciśnieniem czujnika G65- sporadyczny, wymieniłem wiec czujnik, niestety problem nie minął.

Podczas jazdy klimatyzacja raz działa poprawnie (12bar), raz wywala 33 bary, przy tym świrują wentylatory wkręcając się na wysokie obroty i niskie ( cyklicznie).

Prace na postoju przedstawiają poniższe filmiki.

Gdy ciśnienie wynosi 12 bar za sprężarka jest niemniej niż 2 stopnie C.

Jako ciekawostka dziś również zauważyłem ze na włączonym eon, sprężarka cyklicznie przeskakuje z 6 bar do 33 bar (wówczas trwanie impulsu czujnika G65 wynosi 99%).

Zastanawiam się nad zmiana skraplacza, może jest przytkany ale zanim to chciałbym się was poradzić. 

Film 1

Film 2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłeś pewnie czujnik w zamienniku i dlatego tak jest ,tylko ori działa ,nowy ok 400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiennik Hella Behr z IC, nie działał. A wcześniej w aucie tez ktoś zamontował zamiennik i tez nie działał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do kolegi z sklepu Pro Chojnice, jest na forum, dobierze na 100%, załatwi ori oringi, ja u niego ostatnio wszystko kupowałem i pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...