Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Od czego zacząć


Jordan98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam więc chciałbym poprosić was o pomoc, od czego zacząć co kupić do auta na zewnątrz i do środka, jakie rzeczy kupić , co poradzicie mi? Chciałbym jakoś zadbać o swoją Audi :)

Nie znam się na tym dlatego was pytam i byłbym bardzo wdzięczny za pomoc i jakieś porady. :)

Pozdrawiam Wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim sprzętem dysponujesz? Gdzie auto będzie myte? Myjka ciśnieniowa czy bieżąca woda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze niczym nie dysponuje chce dopiero sie zabrać za kupno czego kolwiek , będę mył auto na myjni , mam jedynie 2 wiadra by mieć wodę. Nie wiem, nawet jaką miałbym kupić chemię .. jestem zielony w tym temacie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc na myjnie chemii własnej nie potrzebujesz. Jeśli chciałbyś jakoś mocniej zadbać o auto samemu to wiadomo, myjka i chemia, ale jak myjesz na myjni to po prostu poświęć na to trochę więcej czasu, przyłóż się,  po myciu wstępnym przeleć auto rękawicą z mikrofibry i będzie okej, ewentualnie możesz kupić jakiś płyn do mycia felg. Warto raz na jakiś czas nałożyć po myciu wosk. Z lepszych wosków polecam Collinite #476S którego sam używam (efekt masz u mnie w tle) albo Soft99 Fusso Coat, którego nie używałem ale jest często polecany. Na plastiki i opony jakieś czernidło, ostatnio dość często napotykam się na chemię od chłopaków z RRC, mają niskie ceny a podobno dość dobrą robotę robią. Co do wnętrza to APC od mycia kokpitu po pranie foteli, polecam ADBL APC. Po umyciu plastików jakiś dresing na to np. Shiny Garage Apple Dressing i możesz walnąć zapach z California Scents ? To tak na początek

Edytowane przez timmy41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to dziękuje wielkie , więc zamawiam sobie już to co poleciłeś. Pozdrawiam serdecznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie to co napisałem (oprócz wosku) ale od RRC właśnie, ceny mają bardzo spoko s na ich profilach na insta i fb całkiem dobrze sobie radzą, sam jeszcze nie zdążyłem przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu Monday, June 10, 2019 o 19:55, Jordan98 napisał:

Szczerze niczym nie dysponuje chce dopiero sie zabrać za kupno czego kolwiek , będę mył auto na myjni , mam jedynie 2 wiadra by mieć wodę. Nie wiem, nawet jaką miałbym kupić chemię .. jestem zielony w tym temacie ..

Bede z Tobą szczery i powiem Ci jedno, nikt do końca nie powie Ci co sprawdzi się na Twoim aucie, trzeba po prostu testować i moim zdaniem nie iść w jedną marke kosmetyków lecz kupić wszystko z innej firmy, szukaj informacji w necie, dużo tego jest. Na sam początek to bym Ci polecił zestaw

2 wiadra + 2 separatory (bez tego ani rusz-zobaczysz podczas mycia o co chodzi)

DOBRA rękawica mikrofibrowa(np geyon, microfibre madness,wax pro) lub gąbka mikrofibrowa(np. Prostaff)

Plus coś do umycia dołów auta(tania rekawica z marketu za 15 cebulionów albo taka gąbka prostaff dodatkowa)

Kilka pędzelków z miekkim i twardszym włosiem mogą być z merketu budowlanego, jeden do grilla i kratek zderzaka, emblematów(tu te miekkie), drugi do felg, (tu można używać troche twardszych na plastikach)trzeci do środka(zwróć uwage, żeby okówki były plastikowe a nie metalowe bo jest możliwość porysowania elementu) 

Dobry szampon (na początek może być taki bez dodatków, budżetowo i dobrze polecam valetpro concentrated car wash który wychodzi 30zł za litr)

Pianownica ręczna ( mam alta 2000 polecam, może być epoca czy marolex) 

Piana aktywna (np 4detailers albo autobrite, bilthamber, sonax) 

Płyn do felg (np k2 roton, tenzi krwawa felga, tuga ZIELONA )

Jakieś APC (detailers magic apc magic, valetpro apc, adbl apc pro)

Ręcznik do osuszania i kilka mikrofibr do wnęk drzwi, do szyb polecam waflowe mikrofibry 

Płyn do szyb z biedronki daje rade, jest mega budżetowy 

Po umyciu plastików wewnętrznych roztworem APC i pędzelkiem (fajnie jest wlać APC do butelki z atomizerem pianującym) trzeba to przetrzeć mikrofibrą z czystą woda (zawsze czytaj etykiety) i nałożyć coś na plastiki. Od siebie polece z takich tańszych, tenzi kokpit mat i klasyka poorboys natural look. 

I masz zestaw na pierwsze mycia i wygląd auta na pewno Cie zadowoli i nie narobisz więcej szkód. A dalej dekontaminacje i usuwanie smoły, glinkowanie, woskowanie itp itd ogsrniesz z czasem jak sie w to wkręcisz. Bo jak byś chciał kupić pełen zestaw od razu to jest to duży wydatek. Lepiej dokupić coś raz na miesiąc niż wziąść wszystko sugerując się tylko ceną.

 

Edytowane przez Sebalbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super , bardzo dziękuje ci za te porady , napewno sie będę tym kierował , jak już doprowadzę audi do dobrego stanu wstawię zdjęcia , bo mam plan wobec niej ale niestety napewno to trochę będzie kosztować :) Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak chcesz zrobić to jak należy to przygotuj troche budżetu bo te środki nie kosztują po 12 zł jak w markecie ale są wydajne więc szybko się zwrócą. Ja zaczynając zabawę z amatorskim detailingiem zamawiałem kilka paczek za grubszą kasę. Niestety pędzelki, fibry, gąbki, atomizery itp wszystko kosztuje a do tego dochodzi jest chemia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2019 o 20:13, timmy41 napisał:

Więc na myjnie chemii własnej nie potrzebujesz. Jeśli chciałbyś jakoś mocniej zadbać o auto samemu to wiadomo, myjka i chemia, ale jak myjesz na myjni to po prostu poświęć na to trochę więcej czasu, przyłóż się,  po myciu wstępnym przeleć auto rękawicą z mikrofibry i będzie okej, ewentualnie możesz kupić jakiś płyn do mycia felg. Warto raz na jakiś czas nałożyć po myciu wosk.

Sorki że wtrącam się w temat ale szybkie pytanko mam

Masz na myśli po przeleceniu samochodu programem z mikro proszkiem na myjni - wtedy przejechać rękawicą myjąc samochód tym proszkiem z myjni? Dobrze zrozumialem?

Nałożyć wosk ale miałeś na myśli chyba prawdziwy wosk ,nie ten z programu na myjni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno długo polezy ten wosk po myciu mikroproszkiem. 

Żeby umyć dobrze samochód na bezdotyku to bez własnego wiadra z rękawicą nie ma co podchodzić. Chyba, że lubisz drzeć lakier tą szczotką, która jest do mycia na niektórych myjniach.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, przem8 napisał:

Na pewno długo polezy ten wosk po myciu mikroproszkiem. 

Żeby umyć dobrze samochód na bezdotyku to bez własnego wiadra z rękawicą nie ma co podchodzić. Chyba, że lubisz drzeć lakier tą szczotką, która jest do mycia na niektórych myjniach.

Masz na myśli wiadro z czystą wodą do płukania rękawicy? Najchętniej bym na dwa wiadra z własnym szamponem ale z tym jest problem na myjniach ;/

Tego papieru ściernego na kiju nawet nie dotykam na myjniach

 

Ten wosk z programu to w ogóle średnio mi się widzi aby był jakkolwiek użyteczny, dlatego dopytuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Marciol napisał:

Masz na myśli wiadro z czystą wodą do płukania rękawicy?

Wiadro z własną wodą, szamponem i rękawicą. Mycie mikroproszkiem też niszczy lakier.

Chodziło mi o to, że jeśli nawet położysz najlepszy wosk świata to mycie na tych myjniach tym proszkiem dość szybko zniszczy wosk. 

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, przem8 napisał:

Wiadro z własną wodą, szamponem i rękawicą. Mycie mikroproszkiem też niszczy lakier.

Chodziło mi o to, że jeśli nawet położysz najlepszy wosk świata to mycie na tych myjniach tym proszkiem dość szybko zniszczy wosk. 

Głównie ze względu na to, że używają najbardziej żrącej chemii... Jechać na myjnie wieczorkiem jak nie ma kolejek i nikt sie nie przyczepi napewno jak bedziesz miał swoje wiadro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...