Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z zamkiem centralnym oraz pilotami


KubaM1997

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno kupiłem A4 B7. Od samego początku w aucie nie działały piloty. Poprzedni właściciel twierdził, że wystarczy je tylko zakodować, lecz chyba się mylił. W VCDS, nie ma żadnej reakcji na impuls wysyłany z kluczy (żadne wartości się nie zmieniają). Dodam, że gdy otwieram drzwi kluczem, otwierają się tylko drzwi kierowcy. Muszę wsiąść wtedy do auta, włożyć kluczyk do stacyjki, przekręcić na zapłon i otworzyć resztę drzwi przyciskami w drzwiach kierowcy. Jest to bardzo uciążliwe. Może ktoś miał podobny problem, lub wie jak to rozwiązać? Chciałbym chociaż wiedzieć od czego zacząć sprawdzanie.
 

Z góry dziękuję za pomoc ? 

Edytowane przez KubaM1997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to pierwsze podstawowe pytanie piloty działają? Bateria jest ok? dioda pali? 

Drugie pytanie czy jak wciskasz przycisk na pilocie (którymkolwiek) to jakaś wartość w VCDSie/VAGu się zmienia? 

Inna sprawa możesz sprawdzić jaki masz MK i potem sprawdzić czy masz odpowiednie piloty (numer pilota - częstotliwość i literka na końcu). 

W MK błędów żadnych nie ma? 

Edytowane przez lewiatan1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piloty, działają. Baterii nie wymieniałem, ale dioda świeci.

Właśnie to miałem na myśli mówiąc, że w VCDS nie ma, żadnej reakcji na impuls z kluczy. Nie zmieniają się, żadne wartości tam gdzie powinny.

W MK nie mam, żadnych błędów. Być może było coś tam grzebane, bo wydaje mi się, że wykładzina pod fotelem kierowcy jest jakoś niechlujnie ułożona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To weź sprawdź jaki MK ma numer i sprawdź czy numery i częstotliwości pilotów pasują :) Jest cały wątek poświęcony MK tam są opisy itp.:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem moduł komfortu. Jest problem z przyjęciem nowego kodowania oraz zaczęło w blokach pomiarowych na kanale 007 wyświetlać "Brak danych". Zakładam, że moduł jest w jakimś stopniu uszkodzony. Wymienię go i dam znać czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie koniecznie moduł.

Prawdopodobnie potrzebujesz lepszego VCDSa jeśli tym nie możesz wkodować .....

Czym próbujesz to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak koledzy napisali wyżej posprawdzaj częstotliwości pilotów i modułu czy przypadkiem któreś z tych rzeczy nie jest z USA bo tam są inne częstotliwości i nie zgrasz tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ten sam problem co kolega KubaM1997 , otóż u mnie też padł najpierw jeden kluczyk,zaadoptowałem sam drugi i było ok przez miesiąc.Po tym czasie znowu padł następny kluczyk.Kupiłem używkę ,pojechałem na vcdsa i gość nie mógł go dodać do modułu, po prostu komp go nie widział.Kupiłem więc następny pilot ,oryginał od B7 i znowu pojechałem na vcdsa ,dało się dodać do modułu ale moja radość nietrwała długo,ponieważ pilot działał tylko przez tydzień.Znowu pojechałem do gościa na kompa i tego pilota już nie mógł dodać.Poczytałem w internecie i natknąłem się na kolegę który sprzedał mi pilota z innym procesorem na płytce bo ponoć te oryginalne często się psuły.Kupiłem więc ten pilot i gość od kompa zaadoptował go przez vcdsa. Niestety pilot działał do momentu uzbrojenia się alarmu, czyli zamknąłem samochód z pilota ,alarm się uzbroił i po 20 sekundach nie mogłem otworzyć samochodu z pilota.Musiałem otwierać kluczykiem co bardzo irytuje, ponieważ mam dwoje dzieci i żeby otworzyć pozostałe drzwi musiałem włożyć kluczyk do stacyjki i nacisnąć przycisk otwierania drzwi na drzwiach bocznych od kierowcy.Ku mojemu zdziwieniu pilot znowu zaczynał działać po przekręceniu zapłonu i tak w kółko.Dodam jeszcze że każdego nowego pilota można zakodować ale działa tylko przez chwilę. I prosze nie mówić żeby wymienić baterie bo słaba albo kabel za cienki itp.Przy podłączeniu samochodu do kompa nie pokazuje żadnych błędów.Moje pytanie jest takie.Jak stwierdzić czy moduł komfortu jest sprawny.Dajcie mi namiary na kogoś kto to ogarnie bo mam tego k..... dosyć.Jestem z łódzkiego więc chętnie podjadę.

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.Podaję swojego maila  [email protected]

 

IMG_20190506_193638.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie pokazuje błędów to raczej podmiana na inny kompatybilny z Twoim wyposażeniem w inny sposób niż ten nie stwierdzisz tego..

Przy okazji podmiany sprawdzisz czy przypadkiem nie leży albo nie leżał w wodzie.. ewentualnie stan styków we wtyczkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2019 o 09:19, Robero321 napisał:

Jeśli nie pokazuje błędów to raczej podmiana na inny kompatybilny z Twoim wyposażeniem w inny sposób niż ten nie stwierdzisz tego..

Przy okazji podmiany sprawdzisz czy przypadkiem nie leży albo nie leżał w wodzie.. ewentualnie stan styków we wtyczkach...

Podmieniłem dzisiaj na inny ale niestety to samo, wciąż nie można dopisać pilotów do modułu komfortu.Mam trzy piloty ,które sprawdzałem testerem i wysyłają sygnał.Natomiast moduł ich nie widzi.

Dzisiaj zauważyłem że podczas skręcania w prawo pulsuje strzałka od prawego kierunkowskazu a na chwilę przełącza się na lewy i z powrotem.Może to jest związane z tym modułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...