Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Samoczynne rozładowanie akumulatora


Krzychu937

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Jest to mój pierwszy wpis na forum więc proszę o wyrozumiałość i wsparcie :) 

Rzecz dotyczy Audi A4 b5 1.9tdi 90km.

Od dwóch dni z niejasnych przyczyn akumulator sam sie rozladowuje, słychać jakieś cykanie gdy auto sobie grzecznie stoi na dworze ale nie mogę rozwikłać skąd ten dźwięk. Na razie auto i tak mi nie jest mocno potrzebne dlatego nie spieszy mi się z diagnozą aczkolwiek może Wy forumowicze podpowiecie co zrobić w pierwszej kolejności, jak szukać i gdzie szukać. Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że Aku już pada. Ile czasu już siedzi w tym aucie? Odepnij go na noc, naładuj go i po naładowaniu sprawdź czy sam straci energię. Jak tak to Aku do utylizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Langista, akumulator ma 1,5 roku więc chyba raczej z nim wszystko ok. Wydaje mi się że coś pobiera prąd nawet na postoju pytanie tylko skąd. Dzięki za odpowiedź pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, tak z ciekawości posprawdzałbym skąd wydobywa się to cykanie, może jakiś przekaźnik załącza jakiś obwód. Wsiadamy do środka i pod kierownicą znajduje się większość przekaźników i nasłuc**jemy. Lampka podsufitki i bagażnika na pewno gaśnie po zamknięciu wszystkich drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko gaśnie na 100% bo sprawdzałem a z tym cykaniem to też jest dziwna akcja bo to akurat wydobywa się spod maski. Sam nie wiem dokładnie o co chodzi ale wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem będzie pojechać do jakiegoś elektryka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Langista aku firma krzak tak prawdę mówiąc dokładnie firmy nie pamiętam a nie mam teraz jak spojrzeć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie sprawdzisz jaki jest pobór w aucie na uspieniu to można sobie pisać cuda..

Miernik w rękę i do dzieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wam, zostawiłem na noc odlaczony akumulator i rano bez problemu odpalił. Szukałem miernikiem ale mam jakiś uszkodzony, muszę kupić nowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wyjaśniony, okazało się że radio prąd kradnie. Tak myślałem bo radio nie było podłączone pod stacyjke i mogło się zrobić jakieś zwarcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...