Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi notuje duży spadek sprzedaży samochodów w Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

Zainteresowanie samochodami marki Audi jest coraz mniejsze – i to nie tylko w Polsce, ale również na świecie. W maju sprzedaż na świecie spadła o 5 proc., a w Polsce aż o 21 proc., w porównaniu z poprzednim rokiem.

Więcej: https://wrc.net.pl/audi-notuje-duzy-spadek-sprzedazy-samochodow-w-polsce

Co jest tego powodem Waszym zdaniem?

Edytowane przez Kondipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaryjność oraz koszty wyposażenia nowego Auta za każdą pierdołę trzeba słono dopłacać.

Większość AUDI wygłada bardzo podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwariowali z cenami nowych samochodów, plus nowe modele są zwyczajnie słabsze od konkurencji. Dodatkowo wcześniej Audi było znane ze świetnych materiałów i spasowania, cała nowa gama jest pod tym względem sporym krokiem do tyłu. Dodaj do tego ich genialne wydechy z których już każdy nawet się nie śmieje a zwyczajnie szydzi i są spadki. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma RS4 B9 rocznik 2017, cały wydech na zgrzewach zaczyna pękać, tragedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.Tragedia.Drogo i byle jak.Jadą na"legendzie"sprzed lat,ale to się pomału kończy.Jakiś czas temu wszedłem w konfigurator z ciekawości.Nie dość,że dla wielu(w tym dla mnie jakby mnie było stać)jest problem z doborem silnika,bo coraz mniej tego,to jeszcze cena tego,co bym tam chciał mieć mnie powaliła.Zrobiło się z tego prawie 2 auto?.Kiedyś nawet jak wypuścili jakiś"problematyczny"silnik np.taki ASN,to zawsze było jeszcze Q,jakość materiałów ze spasowaniem i komfort jazdy.Teraz samym Q się nie wybronią?

Edytowane przez mirek31071977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno ceny, które są absurdalne, porównując choćby z Mercedesem czy BMW mi wychodziło kilkanaście tys drożej. Jakość też raczej spadła, w nowych modelach wrażenia jakości materiałów też jakby były gorsze. Przez długi czas problemy z zamówieniami, wycofywanie co chwile jakiś wersji silnikowych, bądź w ogóle modeli. Ogólny bajzel jakby sami nie wiedzieli czego chcą, choćby patrząc po A4, robią lifta, żeby po chwili robić kolejnego większego lifta, który okazuje się jednak nie do końca zmianą jaka była przewidywana.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mirek31071977 napisał:

Teraz samym Q się nie wybronią

Z tego słynnego Quattro to już została tylko nazwa, został tak wykastrowany w nowych A6 czy A7 że już chyba Haldex jest lepszy :D:D .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się dziwić,auta wyglądają tak nijak straciły to coś,wystarczy porównać nowe A6 i A6 C7 przedlift.Do tego spadek jakości i wykastrowane quattro,z czego Audi przecież jest bo teraz to już było znane.Jeśli tak dalej pójdzie i nic z tym nie zrobią to skończą jak SAAB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Hołowczyc20 napisał:

Nie ma co się dziwić,auta wyglądają tak nijak straciły to coś,wystarczy porównać nowe A6 i A6 C7 przedlift.Do tego spadek jakości i wykastrowane quattro,z czego Audi przecież jest bo teraz to już było znane.Jeśli tak dalej pójdzie i nic z tym nie zrobią to skończą jak SAAB.

Trochę przesadzasz kolego.Audi pomału się odbudowuje, a spadek sprzedaży to pokłosie WLTP oraz zmiany modelowej ,która następuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WLTP nie dotyczy wyłącznie Audi, tylko tak samo innych. Zmiana modelowa taka że sporo jednak narzeka często już po pierwszym kontakcie z nowym modelem. I jak też tu wspominane z cenami też trochę polecieli

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek szybko weryfikuje te zmiany "na lepsze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dev napisał:

Rynek szybko weryfikuje te zmiany "na lepsze"

To to inna sprawa. Dla nowych klientów ta jakość będzie w jak najlepszym porządku, a dla starych, część może i zmieni, a część pomarudzi, pomarudzi i w końcu kupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech szwab jeden z drugim przy Polskich zarobkach kupi sobie ich samochodzik w Polsce i do tego serwisuje... Po drugie nowe auta to trupy, poszli na rękę ekologi, a Użytkownikowi się oberwało. Lepiej kupić starszy, a lepszy samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2019 o 09:51, szpakuziom napisał:

Po drugie nowe auta to trupy

????

kiedyś to samo ludzie mówili o B6, którym jeździsz.. sprzedaj lepiej i kup 80tkę ;)

jak się dba, tak się ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie jak stare baby... racja jedrekx o samochody trzeba dbać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi, że nie zdążysz o to zadbać bo po 10-latach się rozleci, jak wcześniej przez masę napraw tego do żyda nie opchniesz, taka prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiej się, pracuje w firmie, która 'zabezpiecza' części przed korozją. Te części u nas na magazynie po miesiącu rdzewieją, co dopiero w nowym aucie.. no ale ja nie mam styczności, nie znam się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jedrekx napisał:

????

kiedyś to samo ludzie mówili o B6, którym jeździsz.. sprzedaj lepiej i kup 80tkę ;)

jak się dba, tak się ma.

Osobiście uważam, że nie można złego słowa powiedzieć o b7, b6 itd. Może dali d*py z 2.0 ALT, ale są jeszcze inne dostępne silniki takie jak 1.9tdi, 1.8t 2.4 itd, a w b8 czy b9 powiedz, który ? Problemy z rozrządem, wciąganie oleju itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B8? 2.0TDI - miałem i nic się działo. w B9? 2.0TFSI, 2.0TDI - mam 2.0TDI w Q5 i wyobraź sobie, że też się nic nie dzieje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...